Jöttünk, láttunk…

Az idei tanévben a komáromi Selye János Gimnázium diákjainak alkalma nyílt részt venni a Europe Direct iroda által megszervezett 4 for Europe elnevezésű versenyben, melybe a Kárpát-medence magyar iskoláinak jelentős része bekapcsolódott. Iskolánkból a III.D osztály 4 tanulója: Fazekas Bianka, Hunčík Rebeka, Lőrincz Ádám, Balogh Péter csapatot alkotva kezdett bele a munkába, s a közös cél természetesen nem volt más, mint a verseny fődíjai közül az egyik megszerzése.

1. hely: Utazás Strassbourgba

2. hely: Utazás Prágába

3. hely: Utazás Prágába

4. hely: Utazás Pilzenbe

A verseny fő témája az Európai Unió. A megmérettetés során szó esett az EU történelméről, jogrendszeréről, infrastruktúrájáról, és működési elveiről is.

Az első forduló online, levelezős formában zajlott. A nevező csapatokat 7 régióra osztották szét, s minden régióból a 10 legjobbat hívták meg a regionális döntőre. 5 feladatot kaptak a csapatok melyekben a tárgyi tudásuk mellett, a kreativitásukat és a technikai hozzáértésüket tették próbára. Például kisfilmet kellett forgatni valami olyasmiről, ami az EU támogatásával jött létre Komáromban. Csapatunk ezt az akadályt sikeresen vette s bekerült a regionális döntőbe melynek 2014. november 15-én Székesfehérvár adott otthont. A verseny szervezői már előre megosztottak a csapatokkal pár feladatot, amelyeket minden csapatnak részletesen ki kellett dolgoznia. Ilyen volt például a bemutatkozó szöveg, valamint a verseny talán legigényesebb feladata egy kulturális nap tervezetének közzététele. Arról, hogy melyik csapat melyik ország kulturális napjának tervezetét alkossa meg egy sorsolás volt hivatott dönteni, mely során a mi csapatunk Nagy-Britanniát kapta. Délutánonként időt és energiát nem kímélve dolgoztunk együtt a témán, s bizakodtunk benne, hogy energiabefektetéseink megtérülnek. Ebben a feladatban hatalmas segítségünkre volt technikusunk Nagy Tibor (szintén a III.D osztály tanulója) aki a versenyre is elkísért minket, hogy munkájával elősegítse csapatunk jó eredményét. Deák Irén tanárnőnek, aki szintén mindenben segített minket s velünk volt a versenyen is, hatalmas köszönettel és hálával tartozunk, amiért mindenben támogatta csapatunkat.

Mikor eljött a várva-várt nap úgy éreztük nagy lehetőség kapujában állunk s mindent megtettünk előzetesen a siker érdekében. Ezt a feltevésünket hála Istennek a zsűri is igazolta pontszámaival s végül meggyőző fölénnyel saját régiónkat magasan megnyerve bejutottunk az országos döntőbe, melynek majd december 8-án a „hírös város” Kecskemét ad otthont.

A verseny szervezői a döntőre szintén elláttak minket jó pár feladattal, s már most látszik, hogy ha lehet, még nehezebb feladatsorokkal kell majd megbirkóznunk, azonban ez nem rettent meg minket. Bízunk benne, hogy az Alföld eme szép városában, ott a nevezetes Kecskeméten is tovább tudjuk öregbíteni iskolánk jó hírnevét s elhozni iskolánk számára a legfényesebb érmet.

Balogh Péter és Hunčík Rebeka,

a Selye János Gimnázium Ászok csapatának tagjai.


Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .