„Piros, fehér, zöld hétvége“

A dunaszerdahelyi Szabó Gyula Építészeti Szakközépiskola diákjai
egy nem mindennapi eseményen vehettek részt az elmúlt hétvégén.
A Rákóczi Szövetség szervezésében néhány diáknak lehetősége nyílt ellátogatni Budapestre, ahol részese lehetett márciu 15 – e alkalmából megrendezett ünnepségnek.
Az ünnepség diákjaink számára március 14 – én, már szombaton elkezdődött a délutáni órákban, amikor is elindultak Budapestre.
Az érkezést követően vacsora, városnézés, majd táncház szórakoztatta a fiatalokat,
ahol Szente János, a Bartók Táncegyüttes koreográfusa bevezette diákjainkat a néptánc rejtelmeibe. Az este vidám és felszabadult hagulatban telt, bár ki ne érezte volna jól magát szombat este a pezsgő Budapesten.

Március 15 – én az ünnepi program a reggeli órákban kezdetét vette a Kossuth téren,
majd elindult a menet a Múzeumkertbe a Nemzeti Lovas Díszegység vezetésével, ahol zenés-táncos kultúrprogram keretén belül emlékeztek a résztvevők a március 15 – i eseményekre. Orbán Viktor, a magyar köztársaság elnöke, szívhezszóló, ékes beszéddel hatotta
meg a résztvevőket, melynek következtében mindenki szíve megtelt büszkeséggel,
hogy magyarnak vallhatta magát. A délután ismét vidám, önfeledt hangulatban
telt a Budai Várban eltöltött program és ebéd keretén belül.

Diákjaink számára élményekkel és kultúrával teli volt a hétvége. Minden résztvevő örült és büszke volt, hogy részese lehetett e csodás nemzeti ünnepnapnak és reméljük, a következő megemlékezésre is meghívást kapunk, hiszen ily módon szeretnénk ápolni diákjainkban a magyarságtudatot.

 Mgr. Hrapka Kristína

[gallery ids="3267,3268,3269"]


Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .