Czuczor Gergely emlékének és munkásságának közös ápolása a Selye János Gimnáziummal

2016. június 11-én a győri Czuczor Gergely Bencés Gimnázium tanári kara látogatott iskolánkba. A látogatás apropója, hogy a fent említett gimnázium Czuczor Gergely-emlékévet hirdetett. Czuczor Gergely magyar bencés szerzetes, költő, nyelvtudós volt, a Magyar Tudományos Akadémia tagja. 1824. szeptember 26-án felszentelték és Győrött kezdett tanítani. 1830-ban Komáromba, a bencés gimnáziumba helyezték át szónoklatot tanítani, 1832-ben a költészet tanára lett. Mivel 150 éve, 1866-ban halt meg, ezért a 2016-os évet emlékévvé nyilvánították.
A győri bencés gimnázium tanárai és tanárszakos öregdiákjai tanulmányútjuk során meglátogatták az egykori bencés gimnáziumot. Iskolánk igazgatója, Andruskó Imre körbevezette őket, illetve bemutatta az épületet, annak múltját, mesélt intézményünk akkori és mostani sikereiről. Könyvtárunkat elneveztük Czuczor Gergely-teremnek, magát a teremavatót a győri bencés gimnázium igazgatója, Tóth István Konstantin tartotta.
Gimnáziumunk diákjai a Czuczor-emlékév zárásaként bekapcsolódnak egy esszéíró versenybe, illetve részt vesznek a tudományos-ismeretterjesztő műhelybeszélgetésekben anyaországi és felvidéki fiatal szakemberekkel.

Králik Zsuzsanna

 


Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.