„Dobj el mindent, és olvass!”

Az iskola folyosóján könyvek fölött hajlanak össze a fejek, a szünetekben a gyerekek olvasmányaikról beszélgetnek, könyveket mutatnak egymásnak, és minden szembejövő egy könyvet is visz magával. A tanítási órákon pedig olyan a csönd, hogy a neonlámpák zümmögését is hallani, míg mindenki olvas.

olv2

Talán álomszerű ez a kép? Leginkább egy magyartanár vágyálmának hangzik? Többé már nem. Mindez valósággá vált a komáromi Munka Utcai Alapiskolában. Az idei tanév során az olvasás népszerűsítésére több rendezvényt is szervezünk, elsőként olvasás hetét tartottunk októberben. A más iskolákban már kipróbált, „Dobj el mindent, és olvass!” néven ismert ötlet alapján a hét minden napján egy adott hangjelzésre minden tanuló és pedagógus abbahagyta az adott órai tevékenységét, és húsz percig olvasott. Mindenki tetszés szerint választotta ki olvasmányát, hogy mindenki számára élmény legyen a napi olvasás. A rendezvény olyan sikeresnek bizonyult, hogy tanulóink a folytatását kérik. Mindez azt bizonyítja számunkra, hogy csak lehetőséget kell adnunk a gyerekeknek az olvasásra, és ők is rájönnek: olvasni jó.
Szeretnénk, ha ezzel hagyományt teremtenénk az iskolánkban, sőt a falain túl is.

Szabó Szilvia, pedagógus


Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.