Pénzes István Anyanyelvi Vetélkedő

Rovatvezető: Petres Csizmadia Gabriella
katedra.anyanyelvi.vetelkedo@gmail.com

Tisztelt Kollégák, Kedves Versenyzők!

Anyanyelvi vetélkedőnk negyedik évfolyamának levelezős versenyét zártuk, és nagy örömömre továbbra is jelentős érdeklődés övezi a versenyt. Összesen 48 csapat regisztrált, akik az ország szinte minden magyarlakta vidékéről jelentkeztek.
Az idei versenyévfolyamban igyekeztem a megszokott anyanyelvi játékokon túl olyan kreatív feladatokat is készíteni, amelyek a nyelvi zsonglőrködés, játékosság személyre szabott megvalósításáról tanúskodnak (pl. alliteráló kifejezések gyűjtése, eszperente használata). A jutalompontokért folyó harc idén is megmutatta a jelentőségét, hiszen az alapfeladatok megoldásán felül valójában ezek a feladatok döntötték el a verseny végkimenetelét. Számos csapat fáradhatatlanul és bámulatos szorgalommal gyűjtötte össze a pluszpontokat, külön elismerésemet fejezem ki nekik.
A tavalyi verseny szervezéséhez képest idén a javító személyében változás történt: én csupán a feladatsorok összeállítását végeztem, a javítás pedig Petres Sándor feladata volt. A feladatlapok áttanulmányozását és a javítási munkákat lezárva két általános megjegyzést fogalmaztunk meg: a szkennelt feladatlapok általában meglehetősen rossz minőségben érkeztek, ami megnehezítette a javítás menetét, ezért arra kérjük a csapatokat, a jövőben az elektronikus postázás során helyezzék előtérbe inkább a Word vagy Excel használatát. A jutalompontok ellenőrzésénél is kicsit szigorítani szeretnénk: számos csapat akár több tíz (sőt) megoldást mellékelt, azonban a megoldások között ismétlések történtek, amiket nagyon nehézkes volt ellenőrizni, ezért a jövőben a jutalompontos feladatoknál csak azokat a megoldásokat fogjuk elfogadni, ahol nem szerepel önismétlés. Köszönjük a megértést.
A Katedra Pénzes István Anyanyelvi Vetélkedő döntőjére 20 csapat nyer meghívást: a Plusz, amit tudsz, a Pontvadászok, a Diósi észbontók, a Bűbájos boszorkák, a Nyelvelők, a Doremi 2, a Fenegyerekek, a Főnix, a Bölcs baglyok, az Észlénykirálylányok, a Lányok, a Lázadók, a Cseles csemeték, a Banana Joe és bandája, a NyelvÉSZek, a Nyelves nyelvelők, a Farkasok, a Szamócák, a Bakai okostojások és a Hetényi gólyák (a táblázatban kékkel jelölve a továbbjutottak). A verseny szabályai értelmében minden felkészítő csupán egy csapattal képviselheti az iskoláját. A döntőre május 3-án, szerdán kerül sor, 9.00 órai kezdettel a dunaszerdahelyi Magyar Tannyelvű Építészeti Szakmunkásképző Iskolában (Szabó Gyula utca 1.). A döntőben is hasonló típusú gyakorlatok várnak a meghívott csapatokra, ezért Pénzes István Anyanyelvi kavalkádján kívül az előző évek versenyeinek anyagát is a csapatok figyelmébe ajánlom. A döntős csapatokat e-mail formájában is értesítem a szervezési tudnivalókról. Általános tudnivalók:

Minden döntőbe jutott csapat április 10-ig e-mailben:
– jelezze, hogy vállalni tudja-e a versenyen való részvételt
– írja meg a kísérő(k) pontos nevét
– jelezze szállásigényét (a távolabbról érkező csapatok).
Szintén április 10-ig, kérem:
– fizessék be a döntő részvételi díját (csapatonként 10 euró) a Katedra Alapítvány bankszámlájára: Nadácia Katedra, Palác Duna Palota, Galantská cesta 658/2F, 929 01 Dunajská Streda. A számlaszám: 1014769018/1111 Unicredit Bank Slovakia a. s. A Katedra Pénzes István Anyanyelvi Vetélkedő azonosítókódja (variabilný symbol): 2017009
– küldjék el a bizonylat másolatát a verseny mail-címére (katedra.anyanyelvi.vetelkedo@gmail.com) vagy a postacímemre (Petres Csizmadia Gabriella, 925 07 Mostová 298.)

Minden versenyzőnek szívből gratulálok, a továbbjutóknak pedig további sok sikert kívánok! Bízom benne, hogy jövőre ismét találkozunk a Katedra hasábjain belül.

HELYEZÉS CSAPATNÉV A VERSENYZŐK NEVEI AZ ISKOLA NEVE A FELKÉSZÍTŐ NEVE 1. ford 2. ford 3. ford 4. ford 5. ford összesítés
1. Plusz, amit tudsz Bahurek Vivien, Mihályfi Lilla, Szabó Réka Pázmány Péter Alapiskola és Óvoda, Vágsellye Mgr. Paszmár Erzsébet 138 159 174 143 88 702
2. Pontvadászok Kiss Rebeka, Valacsay Bálint, Lelovics Ildikó Csallóközcsütörtöki MTNx Alapiskola Mgr. Miklós Ildikó 135 118 175 183 53 664
3. Diósi észbontók Koczó Lázár, Szabó Dániel, Tóth Erika Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvoda, Diósförgepatony Orisko Éva 140 148 149 70 48 555
4. Bűbájos boszorkák Uzola Kitty, Szulcsányi Vivien, Bendík Chiara Corvin Mátyás Alapiskola, Gúta Gőgh Renáta 135 127 125 94 57 538
5. Nyelvelők Lángyi Viktória, Udvardy Kiara Gréta, Vrzák Johanna Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár Liszka Éva 134 80 129 134 45 522
6. Doremi 2 Bertók Anikó, Csizmár Melinda, Diószeghy Dorka Pázmány Péter Alapiskola és Óvoda, Vágsellye Mgr. Szetyinszký Veronika 130 120 136 98 32 516
7. Fenegyerekek Jakubík Szabolcs, Mészáros Viktória, Szabó Noémi Juhász Gyula Alapiskola, Léva Drenka Beáta 139 105 135 83 47 509
8. Főnix Jalili Linda, Zéger Fanni Bernadett, Vass Rita Felsőszeli Széchenyi István Alapiskola Mgr. Jakubecz Márta 135 130 131 69 38 503
9. Bölcs baglyok Kollárovics Zsófia, Molnár Regina, Sándor Noémi Nádszegi Alapiskola és Óvoda Mgr. Fülöp Leona 134 84 126 88 64 496
10. Észkirálylányok Takács Lea, Török Zita, Urban Bettina Baross Gábor Alapiskola, Csata Mgr. Sivák Péter 136 119 137 55 37 484
11. Lányok Udvaros Anna, Borsos Natália, Lelovics Rebeka Deáki MTNy Alapiskola Mgr. Šóšik Tímea 132 83 153 61 51 480
12. A Lázadók Antal Enikő, Sztyehlík Fanny, Szalai Kristóf Dunamocsi MTNy Alapiskola Bacskor Katalin 119 123 87 95 50 474
13. Cseles csemeték Kertész Anna, Daragics Júlia Rebeka, Kiss Beáta Felsőszeli Széchenyi István Alapiskola Nogely Mónika 94 154 107 69 36 460
14. Banana Joe és bandája Menyhárt Márton, Marczibál Bence, Csánó Tamás Nádszegi Alapiskola és Óvoda Pint Szabolcs 148 82 89 90 42 451
15. NyelvÉSZek Jurík Flórián, Kovács Adrián, Szigeti József Juhász Gyula Alapiskola, Léva Mikó Erzsébet 110 111 119 59 40 439
16. Nyelves nyelvelők Vankó Izabella, Bedecs Patrik, Pleva Levente Felsőszeli Széchenyi István Alapiskola Morovics Ibolya 125 96 116 59 33 429
17. Farkasok Czibula Júlia, Gyevát Enrique, Baranyai Boglárka Zsigárdi MTNy Alapiskola Barczi Andrea 104 93 100 74 43 414
18. Szamócák Prasna Erik, Csörgő Klaudia, Buday Enikő Móra Ferenc Alapiskola, Nyékvárkony Fodor Anikó 107 76 129 61 36 409
19. Bakai okostojások Orbán Titusz, Kulacs Nándor Levente, Edmár Réka Bakai MTNy Alapiskola Mgr. Makky Anikó 106 79 121 61 30 397
20. Angyalok Margit Letícia Cintia, Tücsök Viktória, Kalácska Liliána Dunamocsi MTNy Alapiskola Bacskor Katalin 75 71 101 102 37 386
21. Hetényi gólyák Kotiers Ráhel Annamária, Hollósi Csaba, György Réka Tarczy Lajos MTNy Alapiskola, Hetény Németh Nóra 139 70 98 37 39 383
22. Unikornisok Kecskés Laura, Kocsis Rebeka, Mészáros Deborah Pázmány Péter Alapiskola és Óvoda, Vágsellye Mgr. Szetyinszký Veronika 99 94 105 57 25 380
23. Pandora Mihalics Panna Rebeka, Rákócza Dóra, Žibrita Natália II. Rákóczi Ferenc Alapiskola, Gúta Mgr. Máté Andrea 97 78 121 40 32 368
24. Szorgalmas szókeresők Pleva Zsófia, Panyik Alexandra, Renczes Fanni Felsőszeli Széchenyi István Alapiskola Nogely Mónika 111 77 71 60 41 360
25-26. eszperentemesterek Molnár Dorottya, Forró Lilla, Humay Emma Csongrády Lajos Alapiskola, Szőgyén Nagy Dóra 93 69 97 55 36 350
25-26. Márker Lauko Edina, Petró Emese, Varga Beáta Farnai MTNy Alapiskola Mézes Zsuzsanna 88 71 92 64 35 350
27. Mer-ész Márkus Ingrid, Bránik Rebeka, Kocsis Angelika Nádszegi Alapiskola és Óvoda Mgr. Gútai Mónika 90 62 125 46 21 344
28-29. Aranytrió Mikulec Amina, Szabó Júlia, Bazsó Bernadett Naszvadi MTNy Alapiskola Mgr. Pastorek Angelika 100 59 97 49 29 334
28-29. Szemfülesek Gyurgyonovics Kinga, Tóth Lili, Béreš Nikol Juhász Gyula Alapiskola, Léva Andruska Csilla 105 61 96 48 24 334
30. ANONYMUSOK Gablyasz Edina Lilla, Szabó Zsófia, Havasi Tímea Márai Sándor MTNy Gimnázium és Alapiskola, Kassa Mgr. Ádám Anikó 94 64 91 35 29 313
31. Nyelvőrzők Klimas Virág Vivien, Lukász Enikő, Végh Tímea Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár Liszka Éva 89 61 68 61 32 311
32. Csillámpónik Rigó Bianka, Gányovics Ádám, Koczkás Csenge József Attila Alapiskola és Óvoda, Vásárút Mgr. Chytil Bartalos Enikő 64 61 89 59 36 309
33. Besenyők Ožvald Damián, Kovács Krisztián, Recska Xavér Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár Horváth Melinda 64 64 104 43 26 301
34. Queens Dallos Mercedes, Nagy Fanni, Magyarics Fanny Nádszegi Alapiskola és Óvoda Mgr. Gútai Mónika 69 70 82 38 29 288
35. Triumvirátus 5 Holénia Mihály, Karnay Ábel, Macsai Maximilián MTNy Alapiskola és Gimnázium, Pozsony Mgr. Duborszky Attila 70 73 80 37 26 286
36. Kecskék csapata Furik Tamás, Kováč Alexa, Tóth Tamás Juhász Gyula Alapiskola, Léva Herencsár Rózsa Szilvia 83 68 71 35 27 284
37. Ravasz rókák Várady Liliána, Orosz Melissa, Pok Máté Móra Ferenc Alapiskola, Nyékvárkony Fodor Anikó 79 67 69 35 29 279
38. Zserlok Czanik Rebeka, Kiss Zsóka, Nagy Klaudia Peredi MTNy Alapiskola Varga Zsuzsa 76 72 52 43 28 271
39. Tökmagosok Bernáth Bence, Kis Tamás Kristóf, Veres Zoltán Benedek Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár Horváth Melinda 67 56 79 35 25 262
40. MÁRAISOKK Köteles Lilla, Kováč Csenge, Szabó Zsófia Márai Sándor MTNy Gimnázium és Alapiskola, Kassa Mgr. Ádám Anikó 51 65 83 35 26 260
41. Taljánok Csámpai Janka, Varga Vivien, Szabó Denisz Nagycétényi Alapiskola PaedDr. Gregor Ildikó 73 68 66 35 14 256
42. Almafa Hruška Sára, Zajac Karolnia, Korpás Lilla Szenczi Molnár Albert Alapiskola, Szenc Tóth Katalin 47 63 78 35 20 243
43. Aranyhalak Szénási Kata, Madarász Enikő, Bathó Lilla Marianum Egyházi Alapiskola és Óvoda, Komárom Földes Varga Katalin 49 65 74 41 229
44. Kövecskék Zsidek Réka, Pór Enikő, Lestár Nikolett Katona Mihály Alapiskola, Búcs Csekes Ilona 58 37 76 35 22 228
45. SziMat Abaházi Mátyás, Lépes Simona, Szűcs Mátyás Erdélyi János MTNy Alapiskola, Nagykapos Mgr. Trnik Rita 125 83 0 0 0 208
46. Magyar lányok a legszebbek Nagy Zsófia, Kása Barbara, Szálka Vivien Királyhelmeci MTNy Gimnázium Kiss Otília 42 54 36 37 25 194
47. Nomád csajok Knap Alexandra, Rákász Orsolya, Szabó Karina Nádszegi Alapiskola és Óvoda Mgr. Gútai Mónika 46 51 40 25 26 188


Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.