A Munka Utcai Alapiskola sikerei a Zrínyi Ilona Matematikaversenyen

2017. február 17-én iskolánk diákjai, mint minden évben, részt vettek a Zrínyi Ilona Matematikaversenyen. A versenybe a magyarországi tanulókon kívül a határon túliak is bekapcsolódtak. Az alapiskolások a második osztálytól egészen kilencedikes korukig versenyezhettek. A komáromi Munka Utcai Alapiskola 68 tanulója töltötte az említett péntek délutánt a versenyfeladatok megoldásával. Érdemes volt!
Iskolánk a Nyugat-szlovákiai kerületből bekapcsolódó 27 alapiskola közül az első helyen végzett.
Az eredményhirdetésre 17 tanulóval érkeztünk. Kategóriánként az 5 legeredményesebb versenyzőt hívták a Selye János Gimnázium dísztermébe, ahol oklevelekkel és tárgyi jutalommal díjazták az egyéni- és csapatverseny legjobbjait.
Tanulóink 3 kategóriában szerezték meg az  egyéni 1. helyezést: a harmadikos Németh Zsófi, a negyedikes Baráth Anna és az ötödikes Lelkes Gábor. Anna és Gábor részt vehet a verseny országos döntőjén Debrecenben.
A csapatversenyben öt évfolyamban szerezték meg tanulóink a győzelmet – a második évfolyamtól a hatodik évfolyamig. Hetedikeseink és nyolcadikosaink második helyen végeztek.
A csapattagok:
2. évfolyam: Bachman Krisztián, Hajtman Bence, Saleh Alex Kirohus
3. évfolyam: Németh Zsófi, Szlatki Áron, Décsi Csanád Noel
4. évfolyam: Baráth Anna, Kénesy Dóra, Bakoš Tamás Máté
5. évfolyam: Lelkes Gábor, Vörös Bence, Téglás Panna
6. évfolyam: Koncz Júlia Barbara, Mayer Krisztián, Búzás Eszter
7. évfolyam: Juhász Balázs, Schiller Bence, Sipos Bence
8. évfolyam: Téglás Panna, Pikler Mihály, Szalay Mátyás
Gratulálunk tanulóinknak és felkészítő pedagógusaiknak az elért eredményekhez!

Kosa Tímea
a matematika tantárgybizottság vezetője


Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .