Taroltak a selyések a fiatal európaiak versenyén

Az idei Fiatal digitális európai (Mladý digitálny Európan) nevű online verseny legjobb iskolájának a komáromi Selye János Gimnázium bizonyult.
A Fiatal digitális európai nevezetű országos műveltségi verseny témája az Európai Unió történelme és jelene, célközönségét a középiskolák 2. és 3. évfolyamos diákjai képzik. A versenyt az Európai Bizottság Szlovákiai Képviselete szervezte az Oktatásügyi Szabványosított Mérések Nemzeti Intézete (NÚCEM) együttműködésével, a verseny védnöke Peter Plavčan oktatási miniszter volt.
A verseny elektronikus formában zajlott, két fordulóból állt. Az első, ún. iskolai fordulóra 2017. május 9-én került sor az iskolákon. Az e-tesztelésbe 121 középiskola 1958 diákja kapcsolódott be. Iskolánkból három tanuló vett részt a versenyen: Csontos Mária (III.C) az 1-3. helyen, Szabó Richárd (III.C) a 4-13. helyen végzett. A verseny további résztvevője Urbán Emese (III.C) volt, a versenyre PhDr. Deák Irén készítette fel a diákokat. A 2017. június 6-án megrendezésre kerülő országos döntőn a 20 legsikeresebb versenyző vehet részt, így iskolánkat két diák képviseli majd Pozsonyban.
A diákok versenyen elért eredményeinek átlaga alapján értékelték a versenybe bekapcsolódó középiskolákat is, melyek közül 90,64 %-os átlaggal a komáromi Selye János Gimnázium végzett az 1. helyen. Három versenyző diákunk és felkészítő tanáruk így lehetőséget kapott egy brüsszeli jutalomkiránduláson való részvételre, melynek során megtekinthetik az Európai Unió intézményeit.
Gratulálunk diákjainknak az elért eredményekhez és jó utat kívánunk Brüsszelbe!

Vajányi Orsolya


Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .