A komáromi Selye János Gimnázium diákjainak sikerei a Best in Deutsch (és más) nyelvi versenyben

2017 novemberében iskolánk újra bekapcsolódott „Az év németese” elnevezésű versenybe, amely a Czech Us Agency szervezésében valósult meg.
Az online versenyen hét ország 3003 középiskolása mérte össze német nyelvtudását, többek között Csehországból, Szlovákiából, Horvátországból, Szlovéniából és Észtországból. A diákok feladata egy igényes online teszt megoldása volt, amely olvasás- és hallásgyakorlatokból állt, valamint videórészleteket, nyelvtani és szókincsre vonatkozó feladatokat is tartalmazott. A teszt megfelelt a közös európai referenciakeret B2 szintjének.

A Selye János Gimnázium 43 diákja versenyzett különböző évfolyamokból. A verseny eredménye ismét bennünket igazolt: a nemzetközi mezőnyben a résztvevő 220 iskola közül a 15. helyen végeztünk, Szlovákiából harmadikként. A legjobb helyezést Kovarčík Sára (VI.N) érte el, aki az összesítésben a 34. lett. Őt követi Bartalos Angelika (IV.B), majd Lukács Lenka (IV.C). A tavalyi Best in Deutsch versenyben iskolánk lett a legelső és értékes ajándékot kapott: projektort és vetítővásznat, amelynek a nyelvtanárok nagy hasznát veszik. Az abszolút győztes Elek Fanni, aki ennek köszönhetően kéthetes prágai nyelvtanfolyamon vett részt.

Az SJG második legjobb helyezettje (összesítésben a 9.) Kovarčík Sára volt, aki évek óta nagy sikerrel képviseli iskolánkat a német nyelvi versenyeken. A németolimpia országos második helyezettjeként háromhetes németországi ösztöndíjban részesült. Így került el a nyár folyamán Berlinbe és Hamelnbe, s az ott szerzett élmények olyan pozitív hatással voltak rá, hogy az idei iskolaév második félévét vendégdiákként egy német gimnáziumban tölti.

A nemrég Dunaszerdahelyen megrendezett Vámbéry Ármin német nyelvi versenyen szintén nagyszerűen szerepeltek diákjaink: Bartalos Angelika 1. helyezettként újra megszerezte a vándorserleget, Kovarčík Sára és Kovarčík Beáta pedig a 2. lett.

A közelmúltban megtisztelő látogatást tett iskolánkban Christoph Henßen úr, a DSD-program szlovákiai koordinátora, aki 11 diákunknak B1 szintű nyelvdiplomát adott át.
A fentiekben említett minden sikeres diákunknak szívből gratulálunk és bízunk abban, hogy mások is inspirációt kapnak általuk.

Tanáraik: Fekete Judit és Szénássy Edit


Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .