Meghívó a Katedra Irodalomverseny döntőjére

Tisztelt Kollégák, Kedves Versenyzők!

A múlt hét folyamán közzé tettük a Katedra Irodalomverseny levelező fordulóinak eredményeit, melyek alapján a 2017/2018-as döntőre a regisztrált csapatok közül mindkét kategóriában a legjobb 15-15 csapat nyer meghívást. A verseny szabályai értelmében kategóriánként minden felkészítő pedagógus csupán egy csapattal képviselheti az iskoláját, így a következő csapatokat várjuk Dunaszerdahelyre:

I. kategória:
– Inimur – Tóth Lilla, Molnár Bálint, Timár Zoltán Botond; felkészítő: Ambrus Irén
– Csalis csajok – Ciordas Eszter, Baráth Viktória, Orbán Bianka; felkészítő: Merva Krisztina
– Receficék – Csölle Larion, Presinszky Emma, Tóth Gábor István; felkészítő: Presinszky Katona Ildikó
– Kalandorok – Baranyovics Adrián, Nógel Alexa, Rajkovics Réka; felkészítő: Soós Ágnes
– Muglimanók – Antal Fanni, Dudáš Ibiza Ibolya, Kotrusz Lilly; felkészítő: Mikó Erzsébet
– Suli rabjai – Fülöp Diána, Bödők Levente, Rehák Zsóka; felkészítő: Bacskor Katalin
– A Szélkirálynő matrózai – Krnčan Veronika, Pásztor Réka, Korpás András; felkészítő: Drenka Beáta
– Balikék – Domonkos Nóra, Szabó Rebeka, Nagy Noémi; felkészítő: Muzsay Ingrid
– Szélkirálynők – Gyurkovics Csilla, Horváth Mónika Kira, Simon Klaudia; felkészítő: Orisko Éva
– Törpapa törpei – Bögi Gabriella, Galántai Koppány András, Modróczky Anna; felkészítő: Varga Denisa
– Harisnyások – Kerek Anna Ibolya, Kerek Lilla Flóra, Ötvös Szebasztián; felkészítő: Rakoncza Anikó
– Könyvmolyok – Frigula Bianka, Horváth Enikő, Németh Boglárka; felkészítő: Bartal Csóka Adriána
– Gyémánt csapat – Dusa Zsófi, Kalina Krisztina, Kironská Lili; felkészítő: Fodor Anikó
– Farkasdi fabatkák – Bombic Dalma, Fölös Amina Arianna, Molnár Chiara; felkészítő: Pásztor Judit
– Szarvatlan kecskék – Megyeri Tamara, Radovics Jázmin, Tóth Éva Anna; felkészítő: Mózes Endre

II. kategória:
– Jómadarak – Komáromi Tamara, Jezso Zsófia; felkészítő: Bacskor Katalin
– Kritikusok – Bugár Noémi, Bazsó Szabolcs, Nagy Ferenc Márk; felkészítő: Novoszák Denisza
– Csak csajok – Csölle Veronika, Bozsenyik Vanessza, Matejka Rita; felkészítő: Bartalos Chytill Enikő
– Okoskák – Földes Viktória, Végh Ákos, Szajkó Alex; felkészítő: Tóth Mónika
– VersLábak – Csölle Janka, Nagy Noémi, Sárközi László; felkészítő: Presinszky Katona Ildikó
– Leánykák – Hamarik Emese, Miklós Noémi, Posztós Vivien; felkészítő: Zsoldos Erika
– Mandulák – Török Dóra, Lőrincz Fanni, Válent Sándor Alex; felkészítő: Soós Ágnes
– Nyerő Hármas – Bikkes Evelin, Ruszó Károly, Szinger József; felkészítő: Zagyi Beáta
– VENOVI kamaszok – Vaskó Vivien, Bohumel Veronika, Kováč Noémi; felkészítő: Drenka Beáta
– Dalomárok – Darázs Zsófia, Diószeghy Dorka, Klemász Petra; felkészítő: Mgr. Szetyinszký Veronika
– Kilencedikesek – Sipoš Vanda, Šipoš Vanessza, Szabó Rebeka; felkészítő: Mgr. Šóšik Tímea
– Vagány csajok – Ambrus Kitti, Kósa Lilla, Nagy Boglárka; felkészítő: Fodor Anikó
– Közeleg az irodalom – Duba Dorottya, Nagy Szilvia, Riedly Miklós Kristóf; felkészítő: Kaszmán Zoltán
– Diósi Fürgék – Nagy Fanni, Varga Nóra, Sátor Bence; felkészítő: Orisko Éva
– Csudagyerekek – Bárczi Laura, Benyovszky Adél, Ember Mónika; felkészítő: Liszka Éva

A döntőre mindkét kategóriában május 15-én, kedden 9.00 órai kezdettel kerül sor a dunaszerdahelyi Magyar Tannyelvű Építészeti Szakmunkásképző Iskolában (Szabó Gyula utca 1.). Ezúttal is mindkét kategória versenye a délelőtti órákban, párhuzamosan zajlik 9.00-től 11.30-ig, majd a közös ebédet követően, várhatóan 13.00-kor kerül sor az eredményhirdetésre. A döntőn a levelezős fordulókhoz hasonló feladatok megoldása vár a tanulókra, amelyek az eddigi fordulókon megismert szövegek alapján kerülnek összeállításra. Kérem a versenyzőket, a levelezős versenyben megismert szövegeket olvassák át újra – csupán az Indul a bakterház filmváltozatát nem fogom számon kérni a dunaszerdahelyi fordulón.

Kérek minden döntőre bejutott csapatot, hogy április 20-ig e-mailben:
– jelezzék, el tudják-e fogadni a döntőre szóló meghívást
– írják meg pontosan a kísérők nevét (előfordulhat, hogy két csapatot csak egy pedagógus kísér)
– a távolabbról érkezők írják meg a szállásigényüket és az érkezésük idejét.

Szintén április 20-ig:
– A döntőben való részvétel feltételeként kérjük Önöket, fizessék be az utolsó fordulóhoz szükséges illetéket – csapatonként 10 eurót – a Katedra Alapítvány bankszámlájára, a megfelelő azonosítószám feltüntetésével:

Nadácia Katedra, Palác Duna Palota, Galantská cesta 658/2F, 929 01 Dunajská Streda. A számlaszám: 1014769018/1111 Unicredit Bank Slovakia a. s.
IBAN: SK21 1111 0000 0010 1476 9018
A Katedra Irodalmi Verseny azonosítókódja (variabilný symbol): 2018004

– A bizonylat szkennelt képét, kérem, válaszlevélben vagy postán küldjék el a verseny címére: katedra.irodalom@gmail.com VAGY Petres Csizmadia Gabriella, 925 07 Mostová 298.

Április utolsó hetében e-mailben tájékoztatom a döntős csapatok felkészítőit a részletes programról. Szívből gratulálok!

Petres Csizmadia Gabriella


Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.