A 43. Duna Menti Tavasz országos döntőjének műsora

A Csemadok Országos Tanácsa megbízásából a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet és a társszervezők 2018. május 29. és június 1. között rendezik meg a 43. Duna Menti Tavasz országos gyermek báb- és színjátszó fesztivált Dunaszerdahelyen.

A 43. DUNA MENTI TAVASZ műsora

2018. május 29., kedd

8.00 Térzene a VMK előtti téren

8.30 A szereplők felvonulása a VMK előtt, Meseország királyának megválasztása, a város kulcsának átadása, a DMT szobrának koszorúzása

Színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a VMK színháztermében

9.30 Lúdas Matyi (színpadi játék), előadja a Csemadok Vámbéry Ármin Dunaszerdahelyi Városi Szervezete és a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Fókusz Gyermekszínpada, rendezte Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin

A kiskakas gyémánt félkrajcárja (mese), előadja a Szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Szönci Kakaskák Színjátszó Csoportja, rendezte Nagy Katalin

# Hashtag (szerkesztett játék), előadja a Dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola Új Hullám Színjátszó Csoportja, rendezte Madocsai Kardos Klaudia és Sziklai “Sziki” Krisztina

11.30 A félig megnyúzott bakkecske (népmese), előadja a Lévai Juhász Gyula Alapiskola Pitypang Színjátszó Csoportja, rendezte Baran Ivett, Sava Erzsébet és Levák Anikó

Párisz almája (színdarab), előadja a Hetényi Tarczy Lajos Alapiskola Gólyaláb Színjátszó Csoportja, rendezte Romada Rakottyay Katalin és Kotiers Éva

Toldi (zenés színdarab), előadja a Nádszegi Szabadidőközpont Nádaska Színjátszó Csoportja, rendezte Fülöp Leona

Én elmentem a vásárba (szerkesztett játék), előadja az Ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska Gyermekcsoportja, rendezte Jusztin Czaudt Éva

Meseváros műsorai – 15.00-18.00

15.00 Aranymetszés verséneklő duó, Dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola Moderntánccsoportja, The Töpörtyűk verséneklő együttes, Óbudai Népzeneiskola zenekara

2018. május 30., szerda

Színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a VMK színháztermében

8.30 A rút kiskacsa (mese), előadja a Királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportja, rendezte Szabó Alica, Dakos Szilvia és Pirigyi Mária

A hétfejű sárkány (népmese), előadja a Perbetei Magyar Tannyelvű Alapiskola Tündérvirágok Színjátszó Csoportja, rendezte Török Sarolta és Pinke Andrea

Lúdas Matyi (pódiumjáték), előadja a Kassi Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és Alapiskola Csiribiri Színjátszó Csoportja, rendezte Fedor Erika

A kőleves (népmese), előadja a Nagykaposi Erdélyi János Alapiskola Hajnalka Színjátszó Csoportja, rendezte Szücs Ágnes

10.30 Játék (szerkesztett játék), előadja a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Galiba Gyermekcsoportja, rendezte Pierzchala Mária, Szászi Edina és Székely Zsuzsa

Oda az igazság! (színdarab), előadja a Csemadok Füleki Alapszervezete és a Füleki Gimnázium Zsibongó Kisszínpada, rendezte Szvorák Zsuzsa

Mátyás király Gömörben (színdarab), előadja a Bátkai Alapiskola Huncutkák Színjátszócsoportja, rendezte Hencz Annamária

Mennyi fényes, szép madár! (népmese), előadja a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszócsoportja, rendezte Mészáros Piroska és Okos Zsuzsanna

14.00 Csillagokkal táncoló Kojot (indián népmesék bábokkal), előadja a Rozsnyói Meseszínház (játszák, zenélik és mesélik: Badin Ádám és Czakó József)

Meseváros műsorai – 15.00-18.00

15.00 Campa-nulla Verséneklő Együttes, Krpčiarik Gyermek Néptáncegyüttes, Óbudai Népzeneiskola zenekara, Bálint Károly tekerős műsora

17.00 Kor-Zár együttes előadása

2018. május 31., csütörtök

Bábos versenyműsorok a VMK színháztermében

8.30 A kiskondás (bábmese), előadja a Dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Virgoncok Bábcsoportja, rendezte Csiffári Renáta

A tréfás farkas (népmese-bábjáték), előadja az Ógyallai Speciális Alapiskola Fityfiritty Bábcsoportja, rendezte Bencsics Varga Mária

Tikirikitakarakban (verses összeállítás), előadja a Felsővámosi Magyar Tannyelvű Alapiskola Tikiriki Bábcsoportja, rendezte Nagy Böbe

A jószívű madár (műmese), előadja a Szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Szenci Tátika Bábcsoportja, rendezte Sándor Erika és Molnár Enikő

10.30 Az árva tevecsikó (mongol népmese feldolgozás), előadja a Pozsonyi Duna utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportja, rendezte Farkas Márta

Kukamese (bábos mese), előadja a Gömörfalvai Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportja, rendezte Dolinsky Irén, Csutor Vezér Zsófia és Vezér Klára

A szegény ember citerája (bábjáték), előadja a Feledi Szombathy Viktor Alapiskola Meseláda Bábcsoportja, rendezte Makó Kovács Erika

Az aranytulipán (bábmese), előadja a Gútai II. Rákóczi Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Mazsola Bábcsoportja, rendezte Mahor Katalin

13.30 A rút kiskacsa (bábos mesejáték), előadja a Dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportja, rendezte Csörgei Tünde

A didergő király (bábjáték), előadja a Komáromi Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportja, rendezte Izsák Katalin és Tóth Tibor

Etüdök (játék), előadja a Galántai Kodály Zoltán Gimnázium Galántai Kodály Zoltán Gimnázium Bábcsoportja, rendezte Mészáros Andrea

A víz az Úr? (bábjáték), előadja a Kisgéresi Alapiskola Mustármag Bábcsoportja, rendezte Blanár Gabriella

Meseváros műsorai – 15.00-18.00

15.00 Kemence Egyesület Három kismalac című bábos előadása, Bálint Károly tekerős műsora, Borostyán Verséneklő Együttes, Göbő Anna és Göbő Sándor verséneklők műsora

2018. június 1., péntek

Eredményhirdetés, díjkiosztás a VMK színháztermében

8.00 Király- és fesztiválbúcsúztató, zászlóbontás a VMK előtti színpadon a fesztiválsereggel

9.00 Népi gyermekjátékok, előadja a Féli Községi Hivatal Katica Óvoda csoportja, rendezte Mikóczi Dominika

9.10 Itt és most ugrik a majom a vízbe improvizációs játék a Duna Menti Tavaszon, előadja a Csavar Színház, résztvevők: Kiss Szilvia, Molnár Xénia és Gál Tamás

10.20 Eredményhirdetés

A mesevárosban kerámiát lehet vásárolni, kézműves foglalkozásokon lehet részt venni.

Köztünk lesz Füttyös Gyurka, Hegedűs Csaba, a lufibohóc.

Szakmai értékelések a csoportvezetőknek a VMK-ban 14.30-18.00 óráig.

A bábos és színjátszó versenyműsorokra a belépőjegyek ára 1,50 €.

Belépők rendelhetők a Dunaszerdahelyi Városi Művelődési Központban Csörgei Tündénél

(telefon: 031/ 590 08 13, vagy 031/ 590 08 01). A Meseváros műsorai ingyenesek.

A műsorváltozás jogát a rendezőség fenntartja!


Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.