KOOPERATÍV INTERAKTÍV TANULÁS – a szakoktatás modernizációjának útja a komáromi régióban

Az Erasmus+ programból nyert pénzügyi támogatásnak köszönhetően iskolánk intenzíven kezdett el foglalkozni az oktatás, ezen belül a szakoktatás modernizációjával. A jelenlegi helyzet részletes elemzését, az iskolánk diákjainak igényeit, elképzeléseit, valamint a komáromi régió vállalkozóinak szükségleteit is figyelembe véve támadt egyfajta közös nemzetközi virtuális tanulási portál ötlete. A vállalkozói, digitális és nyelvi készségek fejlesztésére irányuló, modulokból álló projekthez egy romániai és egy olaszországi szakközépiskola is kapcsolódott. Bevezettünk egy nagyon sikeres újdonságot: közös virtuális szakoktatást a kereskedelmi akadémia, valamint a kereskedelmi és információs szolgáltatások-nemzetközi kereskedelmi kapcsolatok szakok keretén belül. A diákok háromtagú nemzetközi csapatokban közösen oldották a feladatokat, egymást segítve kölcsönösen tanultak, kihasználva a virtuális tér nyújtotta lehetőségeket. A több részből álló virtuális turisztikai információs útmutató létrehozása közben a diákok rengeteg új tapasztalattal gazdagodtak, a készségek fejlesztése mellett megélhették a sikert, gyarapíthatták angol szókincsünket. A pedagógusok a moderátor, mentor szerepét töltötték be, akik a diákokat kísérték biztosítva nekik az ösztönző környezetet. Olyan munkafeltételeket sikerült kialakítanunk, hogy egyszercsak a diákok nem siettek el az iskolából, és a csengetés mintha nem is létezett volna. A 20 órásra tervezett virtuális oktatás spontán majdnem 40 órára bővült, és a résztvevők alig várták a valós, szemtől-szembeni találkozás, melyre Komáromban került sor. A romániai és olaszországi szakközépiskolákkal való együttműködés során nagyon sok új ötlet született, amelyeket be szeretnénk építeni jövőbeli közös terveinkbe. Folytatni szeretnénk a gazdaságtan közös virtuális oktatását a CLIL módszer alkalmazásával, mely már természetes részévé vált iskolánk szakoktatásának. Ugyanakkor közös virtuális portál kialakítását készítjük elő a középiskolai diákok vállalkozási oktatásának támogatására.

Mgr. Katarína Mészárosová – projekt koordinátor


Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.