„Közös a múltunk, testvéri a jelenünk és hisszük, hogy közös lesz a jövőnk is!“

Testvériskolai látogatás Székelyudvarhelyre

Iskolánk, a Selye János Gimnázium igazgatója, Andruskó Imre, 2004. október 15-én együttműködési szerződést írt alá a budapesti Szent István Gimnáziummal, amit egy évvel később a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnáziummal hármas testvériskolai szerződéssé bővítettünk. Az együttműködés keretében minden évben szervezünk közös sítáborokat, a budapestiek pedig a Tisza-táborba várják diákjainkat. Évente több osztály látogat Erdélybe is, ahol néhány nap alatt megismerhetik az ottani szokásokat, hagyományokat, életkörülményeket, barátokat találhatnak, ismerkedhetnek egymással. Ezen kívül természetesen a tanárok és az iskolák vezetése is szoros kapcsolatot tart, rendszeresen vesznek részt egymás jeles iskolai ünnepélyein.

A székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium idén, 2018. november 7. és 10. között ünnepli alapításának 425. évfordulóját. Gimnáziumunk is meghívást kapott erre a jubileumi rendezvénysorozatra, melynek apropója, hogy a magyar államtól mint egyházi ingatlan 1,5 milliárd forintot kapott az iskola teljeskörű rekonstrukciójára. A Laczkó György igazgató úr által vezetett intézmény igazán kitesz magáért, a négy nap alatt reggel 9-től este 10-ig lesz miből választaniuk a meghívott vendégeknek. Többek közt lesz kiállításmegnyitó, GIMITUD – iskolatörténeti vetélkedő, plenáris- és szekcióülések, véndiákok gálája, emléktábla-avatás, időkapszula elhelyezése, a gimnázium kiadványainak bemutatása, és nem utolsósorban a Gereben néptáncegyüttes fellépése.

Kapcsolatunk testvériskoláinkkal gyümölcsöző. 2019 őszén gimnáziumunk 370 éves lesz, a Komáromi Magyar Gimnázium Öregdiákjainak és Tanárainak Baráti Köre 15 éves, illetve szintén 15 éve írtuk alá a testvériskolai együttműködési szerződést a budapesti Szent István Gimnáziummal.

Králik Zsuzsanna, a gimnázium tanára


Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.