Meghívó a Vámbéry Ármin Földrajzverseny országos döntőjére

2019. március 22. – Dunaszerdahely

A Vámbéry Ármin Földrajzverseny országos döntőjébe a levelező fordulók alatt elért pontszámok alapján az alábbi táblázatban olvasható legjobb 10 csapat jutott tovább. Név szerint a következők: Madárkák, Föcisták, R.E.D., Kelet lányai, Ármin és a mókusok, Komáromi dervisek, Eötvös bárói, Világjárók, BartókoSokk, Gömöri pajkosok.

A többi csapatnak köszönöm a szorgalmat, az odaadó munkát és felkészülést, sok sikert kívánok mind a diákoknak, mind pedig a felkészítő tanároknak a további munkához és tanulmányokhoz, valamint a következő tanévben nagy szeretettel várom a versenybe való jelentkezésüket a személyes találkozás reményében.

Fontos tudnivalók a döntőbe jutott csapatok felkészüléséhez:

A döntő feladatai a levelező fordulóban szereplő témakörökből, eseményekből, fogalmakból, képekből, térképekből állnak össze.

Kérem a csapatokat, hogy a megadott ajánlott irodalmat (Küzdelmeim, Keleti életképek egyes fejezetei, atlaszok és térképek, internetes források) alaposan tanulmányozzák át, nézzenek utána mind Törökország, mind pedig a Délvidék földrajzának, érdekességeinek, látnivalóinak, Vámbéry Ármin életrajzának, munkásságának és kapcsolatainak – támpontként a levelező feladatok megoldásait is ajánlom.

A Vámbéry Ármin Földrajzverseny döntője 2019. március 22-én kerül megrendezésre Dunaszerdahelyen, a XIX. Vámbéry Napok keretén belül. A verseny helyszíne az idei évben is méltóképpen a Vámbéry Ármin Alapiskola lesz. A döntőre 9:00 órai kezdettel kerül sor, majd az ebéd és eredményhirdetés után 14:00 órától Vámbéry Ármin ülőszobrának koszorúzására kerül sor a Bartók Béla sétányon.

Tisztelettel és üdvözlettel,

Tóth Tibor

Vámbéry Ármin Földrajzverseny döntősei – 2018-2019

csapatnév

csapattagok

felkészítő tanár

iskola

1. forduló 59 pont

2. forduló 92 pont

3. forduló 87 pont

4. forduló 91 pont

összesített 329 pont

1. Madárkák Turányi Réka, Igar Éva, Sikora Tamás Zahorcsek Mária Édes Gergely Alapiskola – Madar

56,5

89

87

90

322,5

2. Föcisták Édes Réka, Károlyi Zsófia, Szabó Hanna Kovács Zsuzsanna Munka Utcai MTNY Alapiskola – Komárom

54

84

84

83

305

3. R.E.D. Almási Réka, Antalics Dóra, Kiss Enikő Kitanovics Beáta Vámbéry Ármin Alapiskola – Dunaszerdahely

56

82

80

86

304

4. Kelet lányai Ferencei Andrea, Orémus Ágota, Ucekaj Lara Lázár Csilla Márai Sándor MTNY Gimnázium és Alapiskola – Kassa

49

80

80

89

298

5. Ármin és a mókusok Bedecs Patrik, Kertész Ármin, Lénárt Dóra Néma Dezső Széchenyi István Alapiskola és Óvoda – Felsőszeli

56

78

82

80

296

6. Komáromi dervisek Farkas Fanni, Gyuricsek Ákos, Király Réka Varga Tamás Jókai Mór Alapiskola – Komárom

51

86

85

72

294

7. Eötvös bárói Sipula Gergely, Zács Bence Attila Simonics Katalin Eötvös Utcai MTNY Alapiskola – Komárom

53

78

82

80

293

8. Vámbéry nyomában Keserű Orsolya, Bogár Ábel, Horváth Kitti Kovács Zsuzsanna Munka Utcai MTNY Alapiskola – Komárom

53

79

73

85

290

9. Világjárók Krnčan Veronika, Pásztor Réka, Schmidt Dávid Gálus Terézia Juhász Gyula Alapiskola – Léva

49

73

86

81

289

10. BartókoSokk Fülöp Anna, Kalmár Endre Félix, Baranyai Gergő Fábrik Annamária Bartók Béla Alapiskola – Nagymegyer

48

76

81

77

282

11. Gömöri pajkosok Badin Álmos Bence, Gyenes František, Timár Mátyás Pogány Edina Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája – Rozsnyó

51

76

73

78

278

12. Jókai legényei Pfeiferlik Lajos, Lantódy Aurél, Németh Márk Varga Tamás Jókai Mór Alapiskola – Komárom

48

72

81

70

271

13. Olajbogyók Jakubáč Éva, Básti Luca, Kvasnica Emma Marták Zsolt Duna Utcai Alapiskola és Óvoda – Pozsony

55

70

60

74

266

14. Buzitai jányok Párti Anna, Rigó Vivien, Špegár Fatima Ádám Csilla Buzitai MTNY Alapiskola

45

69

76

74

264

15. Kármánia Koronczi Dávid, Riczi Egon, Uhrapka Péter Bial Péter Kármán József Alapiskola és Óvoda – Losonc

43

62

71

80

256

16. Ifjú felfedezők Kamoncza Márió, Mátyus Eszter, Szalai Adrián Kunyik Tamás Sztampay János Alapiskola – Köbölkút

44

44

81

85

254

17. Majthényisek Kukan Klaudia, Borka Benjámin, Végh Tímea Monka Éva Majthényi Adolf Alapiskola – Udvard

41

78

57

74

250

18. A galaxis őrzői Bartos Zoé Zsóka, Bugár Vanessza, Lábodi Rebeka Pint Szabolcs Nádszegi Alapiskola és Óvoda – Nádszeg

42

66

78

58

244

19. Szepsi fiúk Kuzma Ádám, Gacsay Bence Barnabás, Gyula Szilveszter Kovács Éva Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont – Szepsi

45

72

68

0

185

20. Super girls Baracska Bianka, Baracska Anna, Dékány Réka Polák Péter Csongrády Lajos Alapiskola – Szőgyén

36

54

55

0

145

21. Csillag csapat Koncser Dorina, Smidt Tamara, Mišík Kiara Polák Péter Csongrády Lajos Alapiskola – Szőgyén

36

52

55

0

143

22. Gekkósok Pócs Ákos, Szolár Csaba, Szőke Philip Szolár Géhry Mónika Czuczor Gergely Alapikola – Érsekújvár

41

0

0

0

41

 


Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.