Irány Rimaszombat!

A szerepelni vágyó, érzéseiket, gondolataikat őszintén megmutatni és tolmácsolni akaró diákok legnépszerűbb versenye, a Tompa Mihály Vers- és Prózamondó Verseny elérkezett az utolsó nagy megmérettetéshez, a rimaszombati országos döntőhöz, mely idén 2019. április 25-től 27-ig zajlik Tompa Mihály szülővárosában.

Iskolánkból – a komáromi Selye János Gimnáziumból – minden évben az összes kategóriában képviseltetik magukat szavalóink, prózamondóink. A körzeti fordulóval – 2019. március 8. – indult versenyre gimnáziumunk igen népes csapattal rajtolt: Angyal Szilárd (I.N), Válek Iván (I.N), Bödők Levente (I.N), Petrók Lilla (I.N), Nagy Kinga (II. N), Fekete Lujza (III.N), Bangha Roland (V.N), Mikulec Amina (I.B), Vasík Áron Máté (I.B), Szendi Emese (I.B), Bengyák Dóra (I.C), Horváth Melánia (I.C), Szalay Mátyás (I.A), Szarka Beáta (II.A), Andruska Emese (II.B), Králik Máté (III.C), Oros Boglárka Sára (III.A), Mezőszállási Márk (III.D), Gál Réka Ágota (III.B ), Bukovszky Orsolya (IV.C), Jankulár Tamás (IV.C).

A március 19-ei komáromi járási fordulóból továbbjutottak március 25-én Érsekújvárott, az országos elődöntőben mérkőztek meg egymással. Az eredmények alapján Rimaszombatban nyolc szavalóért és prózamondóért izgulhatunk majd:

III. kat. – próza Fekete Lujza (III.N)

IV. kat. – vers Bangha Roland (V.N)

IV. kat. – vers Szalai Mátyás (I.A)

IV. kat. – vers Gál Réka Ágota (III.B )

IV. kat. – vers Bukovszky Orsolya (IV.C)

IV. kat. – próza Králik Máté (III.C)

IV. kat. – próza Oros Boglárka Sára (III.A)

IV. kat. – próza Mezőszállási Márk (III.D)

Érsekújvárott bekapcsolódtak a versenybe a megzenésített versek kategóriájában indulók is. Évről-évre egyre több fiatalt vonz ez a kategória, így idén a Selye gimi már 3 csapattal nevezett be. Nagy örömünkre mindannyian továbbjutottak, tovább népesítve ezzel az országos versenyre induló diákjaink csapatát.

Verséneklőink:

Az együttes neve: New Orleans majd alvászavar – Mezőszállási Márk (III.D), Szabó Erik (III.B), Leszkó Levente (I.C), Szarka Beáta (II.A), Tóth Karola (II.A), Kotiers Ráchel Annamária (II.A), Simon Ákos- művészeti vezető (III.B).

Az együttes neve: Törtakkord – Oros Boglárka Sára (III.A), Téglás Panna (I.A), Szarka Máté (III.N), Németh Csaba (III.A), Molnár Mátyás (IV.A).

Az együttes neve: DADA Club – Lakatos Áron (III.D), Jókai Máté (IV.C), Vida Gergely (IV.C).

Egy további kategória is rendszeresen szép sikereket hoz iskolánknak; a lírai színpadok országos megmérettetésén évek óta arany sávos besorolást kap irodalmi színpadunk, melynek vezetője Bajkai Csengel Mónika. A közel 15 tagú társulat is résztvevője lesz a rimaszombati seregszemlének.

Mindenkinek szívből gratulálunk, a felkészítő tanároknak – Mgr. art. Kiss Szilvia, Králik Zsuzsanna, Spátay Adriana, PaedDr. Farkas Adrianna, Mézes Zsuzsanna, Danczi Annamária, Lakatos Róbert, Bajkai Csengel Mónika – köszönetünket fejezzük ki nagyszerű munkájukért.

Végezetül hadd kívánjunk nagyon sok szerencsét, kitartást, sok szép eredményt és elsősorban rengeteg feledhetetlen percet, művészi élményeket Rimaszombatban diákjainknak!

-sjg-

fotó: Fehér Erzsébet


Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .