Mentálhigiénés segítő szakirányú továbbképzést indul Léván

Harmadik alkalommal indít mentálhigiénés segítő szakirányú továbbképzést  2020 szeptemberében a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kara, a Szlovákiai Magyar Mentálhigiénés Közösség és a Lévai Református Egyházközség együttműködésével. A képzés helyszíne az egyházközség központi épülete. Szakfelelős: dr. Kiss Paszkál intézetvezető, egyetemi docens, szakvezető: dr. med. Grezsa Ferenc, egyetemi adjunktus.

A képzés 2020 szeptemberében indul. A képzési alkalmak félévente ötször két napon, csütörtökön és pénteken lesznek. A jelentkezés feltétele: főiskolai vagy egyetemi oklevél. Elsősorban segítő foglalkozású szakemberek, mint például orvosok, egészségügyi dolgozók, szociális munkások, pedagógusok, gyógypedagógusok, pszichológusok, lelkészek, vallástanárok jelentkezését várjuk. Más végzettség is elfogadott.

A jelentkezés linkje a következő: http://www.kre.hu/btkfelveteli/

Ezen a felületen a képzések sorában a: Mentálhigiénés segítő (levelező) (Léva) kiválasztásával a JELENTKEZÉSI LAP online kitöltése válik lehetővé.

Jelentkezési határidő: 2020. március 31.

A szakleírásról bővebben itt olvasható: http://www.kre.hu/btk/index.php/mentalhigienes-segito

A felvételi keretszám: 36 fő. Az oklevél megszerzéséhez a tantárgyi követelmények teljesítése, 150 órás önismereti célú csoportmunka, szakdolgozat készítése és államvizsgán való megvédése szükséges. A képzés formája iskolarendszerű, levelező képzés. Időtartama két év – négy szemeszter. A képzés végén megszerezhető oklevél megnevezése: „mentálhigiénés segítő szakember“.

A képzés pénzdíjas, a hallgatói költségtérítés 40.000 Ft. – cca. 130€ félévenként, mely magába foglalja a 150 órás önismereti csoportmunka költségeit is.

A képzés folyamatában hangsúlyos: az önismeret; az emberi kapcsolatok, családok, közösségek működése, dinamikai sajátosságai; a különböző lelki jelenségek felismerése és az ezekhez kapcsolódó cselekvési stratégiák kialakítása; a hivatás-gyakorlásból adódó nehézségek, konkrét helyzetek feldolgozása; a segítő eszköztár bővítése; hosszú távú, támogató kollegiális kapcsolatok építése, szakmai tapasztalatok megosztása; saját hivatásunk terepén és saját kapcsolatainkban való tudatosabb és kompetensebb jelenlét.

Részletesebb információkar a képzés helyi szervezőjétől,

Szathmáry Zsuzsanna,

református lelkész, mentálhigiénés segítő szakembertől kaphatnak az érdeklődők.

e-mail: szatizsu@gmail.com mobil: +421 908 192 110.


Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .