Komáromi diákok Krétán

Az Erasmus+: Virtuális innovációs központ tervezet keretén belül diákjaink és tanáraink a tavaszi szünet előtt egy héttel ezúttal egy görög szigeten, Krétán vettek részt egy nemzetközi oktatási tevékenységben. Az üzleti, számítógépes és nyelvi készségek fejlesztésére irányuló tervezet megvalósítója iskolánk, a révkomáromi Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola lengyelországi, olaszországi és görögországi partneriskolákkal együttműködve. A Krétán töltött öt csodálatos nap alatt a résztvevők megtanultak fiktív vállalataik számára mobilalkalmazás segítségével logót, szlogent és reklámfilmet készíteni. Ihletmerítésként egy nemzetközi rajongói csoport felkeresett egy vállalatot, ahol lehetőségük nyílt megtekinteni, hogyan lehet megvalósítani egy hagyományokra és a  rendelkezésre álló természeti forrásokra épülő üzleti vállalkozást. A szűz olívaolaj készítése, a hagyományos kerámia és környezetkímélő műanyag előállítása igazolja a globalizáció és a környezetvédelem, valamint a nemzeti öntudat megőrzésére irányuló hagyományok közötti egyensúlyt. A görög Kereskedelmi és Iparkamara székhelyén tartott szemináriumon a résztvevők az EU támogatási programjainak lehetőségeiről szerezhettek érdekes információkat. A heraklioni partner-szakközépiskolában tett látogatásunk során megtekinthettük az osztálytermeket, megismerhettük az oktatás megszervezését, valamint a diákok és tanárok nemzetközi tervezetekkel kapcsolatos gazdag tapasztalatait. A napsugarak és a tenger élvezete mellett diákjaink ízelítőt kaptak a görög történelemből, a néptáncok és dalok kultúrájából, valamint az ott lakók szívélyes vendéglátásából. Értékes tapasztalatokat, új ismereteket és készségeket szereztek, amelyeket mind a személyes, mind a szakmai életben felhasználhatnak majd.

— Hajabács Andrea, projektkoordinátor —


Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .