Testvériskolai látogatás a Selye János Gimnáziumban

Iskolánk, a Selye János Gimnázium igazgatója, Andruskó Imre, 2004. október 15-én együttműködési szerződést írt alá a budapesti Szent István Gimnáziummal (Lázár Tibor igazgató úr), amit egy évvel később a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnáziummal (Laczkó György igazgató úr) hármas testvériskolai szerződéssé bővítettünk. Ez a kapcsolatfelvétel, barátság a Szent István Gimnázium igazgatóhelyettesének, Libárdi Péternek a kezdeményezésére jött létre, aki egykor iskolánk diákja volt és itt is, gimnáziumunkban érettségizett. Az együttműködés keretében minden évben szervezünk közös sítáborokat, a budapestiek pedig a Tisza-táborba várják diákjainkat. Évente egy-két osztály ellátogat Erdélybe is, ahol néhány nap alatt megismerhetik az ottani szokásokat, hagyományokat, életkörülményeket, barátokat találhatnak, ismerkedhetnek egymással. Ezen kívül természetesen a tanárok és az iskolák vezetése is szoros kapcsolatot tart, rendszeresen vesznek részt egymás jeles iskolai ünnepélyein.

Tavaly március 14-én kollégáink és diákjaik Erdélyből ünnepi műsorral kedveskedtek gimnazistáinknak. Először testvériskolánk Gereben néptánccsoportja lépett fel, majd a kopjafa megkoszorúzására került sor, ahol közreműködtek a Selye János Gimnázium diákjai élükön Stirber Lajos karnaggyal.

A kollégákkal való baráti beszélgetések során kiderült, hogy sok közös vonás van a két intézmény elképzeléseiben és mindkét részről fontosnak tartjuk a kapcsolat fenntartását. Találkozásunk hozadéka egy meghívás volt, melyre 2013. április 27-től 30-ig Székelyudvarhelyen került sor. Itt találkozott mind a három testvériskola, ahol négy napot eltöltve a tanárok kötetlen formában, szórakozva véleményt cserélhettek különböző szakmai kérdésekben.

Idén, október 10-én, pénteken a délutáni órákban a budapesti Szent István Gimnázium tanári kara tisztelt meg minket jelenlétével. Egy módszertani napot tartottunk, melyet városnézéssel kezdtek a budapesti kollégák Elek József történelemtanár szakmai vezetésével. Majd iskolánk aulájában folytatódott a szakmai, baráti beszélgetés. Szinte napra pontosan tíz éve írtuk alá az egyezményt a testvériskolai kapcsolatunkról, s most ezt megünnepelve állíthatom, ez az együttműködés sokáig „élni fog”.

A következő találkozóra, amelynek célja, hogy a három iskola a határokon átívelő szakmai és kulturális együttműködése jelképezze szellemi műhelyeink összetartozását, 2015. április 30-tól május 3-ig kerül sor Komáromban, amikoris a Selye János Gimnázium tanári kara és igazgatósága látja vendégül a két testvériskola küldöttségét, tanári karait.

PaedDr. Králik Zsuzsanna


Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .