A Selye János Gimnázium „kisdiákjainak” kimagasló eredményei

A 2014/15-ös tanévben kis matematikusaink kiváló eredményeket értek el. Tanulóink rendszeresen bekapcsolódnak a különböző matematikaversenyekbe, ahol az idén is nagyon szép eredmények születtek. A matematikaolimpia járási fordulóján a 6.évfolyamból Csaplár Viktor I.N 1.helyezést, Simonics Bence I.N 2.helyezést a 8.évfolyamból Pinke Andrea III.N 1.helyet, Jánosdeák Márk III.N 2.helyet ért el. A 9. évfolyam is aratott: Jánosdeák Márk III.N 2-3.hely, Pinke Andrea III.N 4-5.hely,Bukor Benedek IV.N 4-5.helyen végzett. Ezek után a kerületi fordulón a következő eredmények születtek: 9.évfolyam: Bukor Benedek IV.N 9.hely, nyolcadikosként a 9.évfolyam versenyében: Jánosdeák Márk III.N 11.hely, Pinke Andrea III.N 19.hely. Mindhárman eredményes megoldók!

A Pitagorasz Matematikaverseny nyertesei a következő nagyon tehetséges tanulóink: P6: Csaplár Viktor I.N-1.hely, P7: Csaplár Viktor I.N-1.hely, Vitálos Ágnes II.N-2.hely, P8: Jánosdeák Márk III.N -1.hely, Pinke Andrea III.N-2.hely, Borvák Annamária II.N-3.hely.

A Zrínyi Ilona Matematikaverseny sem maradhatott ki kisgimnazistáink versenyeiből. Íme az eredmények: 6.évfolyam Csaplár Viktor I.N 1.hely., Simonics Bence I.N 2.hely, 7.évfolyam Borvák Annamária II.N-2.hely, 8.évf. Pinke Andrea III.N 1.hely, Jánosdeák Márk III.N 3.hely. Bukor Benedek IV.N 9.évfolyamosként a nagygimnazisták között, tehát eggyel nagyobb kategóriában 1.helyet szerzett! A pécsi országos döntőn is szépen képviselték iskolánkat Csaplár Viktor a 10., Pinke Andrea a 29., Bukor Benedek pedig a 43. helyet szerezték meg kategóriánként több 1000 versenyző között.

A Kenguru Nemzetközi Matematikaverseny eredményhirdetését izgatottan várják Csaplár Viktor I.N, Simonics Bence I.N , Keresztes Levente I.N, Jánosdeák Márk III.N és Pinke Andrea III.N , akik biztos győztesek, hiszen az első öt helyezés egyike az övék.

A diákok kiváló eredményei nagymértékben köszönhetőek a felkészítő tanároknak is: I.N PaedDr. Horváth Fél Szilvia, II.N PaedDr. Lami Zsuzsanna, III.N RNDr. Édes Erzsébet, IV.N RNDr. Bukor Emőke. Minden kis matematikusunknak gratulálunk, és további szép sikereket kívánunk!

PaedDr. Králik Zsuzsanna


Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .