A dunaszerdahelyi Építészeti Szakközépiskolába látogattak a győri Kovács Margit Iparművészeti Szakközépiskola diákjai

A ,,Határtalanul“ pályázat keretein belül a dunaszerdahelyi Építészeti Szakközépiskola látta vendégül a győri Kovács Margit Iparművészeti Szakközépiskola 20 diákjából és 2 kísérő tanárából álló küldöttségét. A diákok és tanárok nem voltak idegenek egymás számára, hiszen iskolánk februárban már látogatást tett a győri barátiskolában.

A győri Kovács Margit Iparművészeti Szakközépiskolát megérkezésük során iskolánk igazgatónője, Ing. Homoly Éva fogadta és ünnepélyes beszédet tartott a baráti iskola diákjainak és tanárainak tiszteletére. A pályázat résztvevői megismerkedhettek Dunaszerdahely belvárosával és látnivalóival egyaránt. A négy napos látogatás során megtekintettük Dunaszerdahely nevezetességeit és belvárosát is, valamint megcsodálhattuk a Csallóközi Múzeum épületét, amely a közös munka elkészítésének alapjául szolgált. Látogatást tettünk Nagyszombatba, ahol egy rövid belvárosi séta során megnéztük a város barokk nevezetességeit. A következő állomás Vöröskő vára volt. A megérkezés során a vár pompás kertje nyűgözte le a diákokat és tanárokat egyaránt. A várban a reneszánsz és barokk stílus harmonikus keveredését figyelhették meg a diákok, mely szintén segítségül szolgált számukra a makett elkészítésénél. A vöröskői tárlatvezetés után Pozsonyba utaztunk, ahol a belvárosban kedves győri kollégánk Pusztai Csaba irányításával tanulmányozhattuk az épületeket és műemlékeket egyaránt. A következő napon a sok új ismeret révén folytatódott a már győri látogatásunk során elkezdett makett építése. A diákok a nap folyamán nagy erőfeszítéssel dolgoztak, hogy a végeredmény tökéletes legyen. A makett átadására az utolsó napon került sor, mikor iskolánk igazgatónője ünnepélyesen felavatta a csodás makettet, megköszönte a közös munkát és elbúcsúzott a győri diákoktól és kollégáktól. A közös munka végeredménye magáért beszél, mely az érdeklődők számára megtekinthető az Építészeti Szakközépiskola épületében.

Akár csak a győri látogatásunk során, ezen alakalommal is nagyon sok élménnyel gazdagodtunk, sok helyre látogathattunk el. A kirándulás során még szorosabb kapcsolatot alakítottunk ki a győri barátiskola diákjaival és kísérő tanáraival. Bízunk benne, hogy a két iskola közti baráti kapcsolat a jövőben is megmarad és még találkozni fogunk egymással.

 

 

Szerző: Mgr. Sandal Klaudia


Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .