Az év angolul tanuló diákja

Kiváló eredményekkel büszkélkedhet a Selye János Gimnázium

2016 januárjában a Selye János Gimnázium is bekapcsolódott Az év angolul tanuló diákja nevű versenybe, amely a cseh Kompetenciafejlesztő Intézmény (Inštitút pre rozvoj kompetencií) és az Injoy agency szervezésében valósult meg.
Az online verseny keretén belül országunk középiskolás diákjai kipróbálhatják angol nyelvi készségeiket. A fődíj rendkívül motiváló: a győztes egy nyelvi tapasztalatokban gazdag hónapot tölthet Kanadában, a nyeremény az utazás és a szállás költségeit is magában foglalja.
A diákok feladata egy online teszt megoldása volt, amelyet egy előre meghatározott időszakaszban, egyszerre írtak tanári felügyelet alatt. A tesztet az Akcent College nyelviskola szakemberei dolgozták ki, összesen 126 pontot lehetett szerezni. A diákok a teszt elküldése után azonnal láthatták az elért pontszámukat, illetve a teszt befejezéséhez szükséges időtartamot. Ez azért volt fontos, mert a helyezést nemcsak az elért pontszám, hanem a felhasznált idő is befolyásolta.
A 60 percig tartó teszt nyelvtani, olvasás- és hallgatásgyakorlatokból állt. A diákok kora és évfolyama nem volt mérvadó, de a teszt alapos, igényes nyelvtudást feltételezett, hiszen megfelelt a közös európai referenciakeret B1-C1 szintjének. A verseny célja a diákok ösztönzése az angol nyelv magas szintű elsajátítására, valamint a legeredményesebb tanulók megjutalmazása. Lehetőséget nyújtott továbbá a többi, angolul tanuló fiatallal való megmérettetésre nemcsak Szlovákiában, hanem Csehországban és a világ más országaiban is.
A 2015/2016-os tanévben összesen 19 ország 479 iskolájának 10985 diákja vett részt a versenyben. Szlovákiát 126 iskola 2463 diákja képviselte.
A Selye János Gimnázium 33 diákja versenyzett, közülük a legjobb eredménnyel Bánki Bence, II.A osztályos tanuló büszkélkedhet (115 pont), holtversenyben a II.C osztályos Hajdú Andrással (114,5 pont) és a IV.D osztályos Csóka Nikolettel (114 pont). A szervezők betekintést nyújtottak a diákok országos szintű és az Európai Unión belüli helyezésébe is, amely felettébb motiváló a diákoknak és tanáraiknak egyaránt: Bánki Bence a 31. helyen szerepelt Szlovákia, a 141. helyen pedig az Európai Unió résztvevői közül. Eredménye csodálatra méltó.
A verseny keretén belül nemcsak a diákok, hanem a részt vevő iskolák is megmérettettek, a győztes a pontszámok legmagasabb átlagával rendelkező iskola. Ezt az átlagértéket az iskola 10 legjobb eredményt elért diákjának a pontszámai adják. Iskolánk 10 legeredményesebb versenyzője a következő tanulók: Bánki Bence (II.A), Hajdú András (II.C), Csóka Nikolett (IV.D), Bugár Éva (III.B), Ipóth Viktória (III.C), Balogh Kristóf György (III.A), Simon Viktória (IV.C), Díte Adél (IV.B), Fehér Dalma (III.C) és Elek Máté (III.A).
A Selye János Gimnázium a Nyitrai Kerületben a 2., Szlovákiában a 6., az Európai Unión belül pedig a 31. helyen szerepelt, amely fantasztikus eredmény! Köszönet érte elsősorban kedves diákjainknak, akikre méltán vagyunk büszkék. Elismerés illeti továbbá iskolánk angol szakos tanárait – Farkas Enikőt, Szabó Erikát, Tóth Évát és Vlahy Anitát –, akik munkája szintén visszaköszön az elért eredményben. Végül, de nem utolsó sorban köszönet illeti amerikai lektorunkat, Davis Thompsont is, aki délutáni szakköri tevékenységében hozzáállásával, autentikus kiejtésével kiválóan fejleszti diákjaink nyelvi készségeit.

Szabó Erika, Hevesi Petruf Alena


Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .