Szakmai tapasztalatszerzés Londonban

A középiskolai végzősök számára a legnagyobb kihívás, hogy megfelelő munkahelyet találjanak a lehető legrövidebb idő alatt. A munkaadók többsége „kész” végzősökre vágyik, olyan munkaerőre, aki talpraesett, rugalmas, széleskörű áttekintéssel rendelkezik és végül, de nem utolsó sorban tapasztalt. Vajon hol szerezhet a mai diák megfelelő szakmai tapasztalatot, miközben iskolába jár? Erre a kérdésre keresve a választ döntöttünk úgy, hogy a komáromi Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola tanulói számára lehetőséget biztosítunk külföldi tapasztalatszerzésre, amely újabb perspektívát kínál a szakmai képzés minőségének növelésében. Iskolánk sikeresen pályázott az Erazmus+ Európai bizottság programja keretén belül, így a kereskedelmi akadémia, a kereskedelmi és információs szolgáltatások, valamint az ipari-szolgáltatási vállalkozás szakok diákjai két hetes szakmai gyakorlaton vehettek részt. A helyszín sem volt mindennapi. London, mint multinacionális metropolisz tökéletes helynek bizonyult, mivel nem csak maga a szakmai tapasztalat, hanem más kultúrák megismerése is fontos szerepet játszik az egyén fejlődésében, látókörének szélesítésében. Iskolánk 12 tanulója betekintést nyert nemzetközi non-profit szervezetek, szállodaláncok, könyvelői irodák működésébe, ez által bővítették szakmai tudásukat, számítógépes ismereteiket, valamint angol nyelvű kommunikációs készségeiket. Ez a felbecsülhetetlen tapasztalat a következő tanévben további 16 diákra vár.


Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .