A Selye János Gimnázium diákjainak sikerei a fizikaolimpia A-, B-, C- és D-kategóriájában

A komáromi Selye János Gimnázium diákjai már ebben a tanévben is több értékes helyezést, díjat szereztek a regionális előkészítő jellegű fizikaversenyeken. A felsőbb évfolyamok tanulói számára a tanév kicsúcsosodása mindenképpen a fizikaolimpia A kategóriájának kerületi versenye volt, melyet a középiskolák 4. évfolyama számára rendeztek Nyitrán. Ezen a versenyen iskolánkat 9 tanuló képviselte. A verseny eredménye nagy örömre adott okot számunkra, hiszen összesen 4 eredményes megoldó volt, mind a Selye János Gimnázium diákjai: 1. hely Pszota Máté (IV.A), 2. Édes Lili (IV.A), 3. Bukor Benedek (VII.N) és 4. Morvay Orsolya (III.C). A verseny további résztvevői: Molnár Mátyás, Klučka Vivien, Czibor Dóra, Jánosdeák Márk és Konczer István. Az országos döntő legeredményesebb résztvevője Édes Lili volt, aki a 11. helyen végzett.

A többi kategória megyei fordulóját május 10-én rendezték Nyitrán. Az eredmények:

D-kategória: 1. hely Tóth Krisztián I.A, 2. Lapos Adrián I.B, 8. Beke Zsolt I.A;

C-kategória: 1. hely Jánosdeák Márk VI.N, 4. Lengyel Barbara II.A, 5. Veres Zsolt II.A;

B-kategória: 1. hely Bukor Benedek VII.N, 3. Molnár Mátyás III.A, 4. Klučka Vivien III.A, 5. Morvay Orsolya III.C.

Diákjaink sikereiben nagy érdeme van felkészítő tanáraiknak: Szabó Endrének és Hevesi Anikónak.

Tanulóinknak a továbbiakban is hasonlóan szép sikereket kívánunk a tanulmányi versenyeken.

-sjg-

illusztrációs kép: pixabay.com 


Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .