Gidró Bonifác matematika-fizika nap a Selye János Gimnáziumban

A komáromi Selye János Gimnázium immár 28. alkalommal szervezte meg a Gidró Bonifácról elnevezett matematika-fizika napot, melyre 2021. szeptember 17-én az iskola aulájában került sor. Az esemény alkalmából a diákok és tanárok többféle előadást hallgathattak meg a fizika- és matematika-tudomány különböző területeiről.
A rendezvényt Andruskó Imre, a Selye János Gimnázium igazgatója és dr. Édes Erzsébet, igazgatóhelyettes nyitották meg. Ezután a fizika tantárgybizottság meghívásának eleget téve Édes Lili, egyetemi hallgató (ELTE), Mikor lesz már fúzió?!, és Bukor Benedek egyetemi hallgató (Komenský Egyetem) Atommodellek rövid története címmel tartottak előadást diákjaink részére.
Az eseménysorozatot 1993-ban indította útjára dr. Ipóth Barnabás, iskolánk egykori igazgatója, valamint Oláh György, egykori matematikatanár. A rendezvényt Gidró Bonifác emlékének szentelték, aki a bencés gimnázium legendás matematika-fizika szakos tanára, és 100 évvel ezelőtt, 1921-ben nevezték ki a gimnázium igazgatójának – neki köszönhetjük, hogy a két világháború közötti időszakban a gimnázium megőrizte magyar jellegét.
A rendezvénysorozat azóta is nagy sikernek örvend, az előadásokon minden évben közel 100 diák vesz részt, sajnos idén a környék pedagógusai, diákjai a járványhelyzetre való tekintettel nem lehettek jelen.


 

 

 

 
Vajányi Orsolya,           
a Selye János Gimnázium tanára

Fotó: Nagy András