A KV Társulat újfent a Selye János Gimnáziumban
A KV Társulat szeptember 23-án a Selye János Gimnáziumban két darabot mutatott be. Az első a Kedves én! című darab, melyet Kunt Gergely Kamasztükrök című művéből inspirálódva Enyedi Éva írt. Az előadás a magyar történelem második világháborút felölelő korszakát járja körül. A darab rendezője Szenteczki Zita .
A KV Társulat nem színházi nevelésre specializálódott csoport; elsősorban színházi társulatként definiálják önmagunkat Az ifjúsági program 3 lépcsős rendszerben vonja be a diákokat a színházcsinálás folyamatába; része maga az előadás illetve az azt előkészítő és feldolgozó foglakozások.
A KV társulat új bemutatóját, Kunt Gergely nagysikerű Kamasztükrök c. műve inspirálta, amely kamaszok naplóin keresztül mutatja be a magyar történelem egyik legellentmondásosabb és legtragikusabb időszakát. Az előadásban 5 kamasz szemszögén keresztül kapunk rendkívül érzékeny és személyes képet az 1939 és 1945 közötti évekről. A magyar történelem tizenéves fiatalok hangján szólal meg; a legszemélyesebb és legintimebb bejegyzéseken keresztül tárul fel egy olyan világ, amelyet a legalaposabb történelemkönyvek sem tudnak igazán megmutatni.
Előadásukban bemutatták azt a megrázó folyamatot, ahogyan a zsidó és keresztény tizenévesek szembesülnek a zsidótörvények következményeivel; a munkaszolgálatra elhurcolt családtagok, ismerősök sorsával, a csillagos házakkal és a munkaszolgálattal. Ez a kamaszok traumatikus felnőtté válásának története, a személyes időmúlás összesűrítése egy általuk létrehozott drámai térben-időben.
A darabban korabeli sanzonok, katonadalok, népdalok, magyar nóták szólaltak meg élőzenei kísérettel. Az előadás szerves része egy félórás beszélgetés volt a diákokkal a hallottakról, kire milyen hatással volt a darab, milyen élményekkel gazdagodtak, ki tetszett, ki nem… A drámajáték hatására olyan nélkülözhetetlen változások következhetnek be, mint például a megértés szintjének módosulása, fejlődése, pozitív változás a szociális viselkedésben, kooperációs készségben, a nyelvi és egyéb kommunikációs tapasztalatok fejlődése, mások szükségleteinek és szándékának fel- és elismerése. Szereplők: Barna Lilla , Kovács Domokos , Száger Zsuzsanna , Terhes Sándor , Urbanovits Krisztina ; Író - Dramaturg: Enyedi Éva ; Látvány: Juhász Nóra ; Zenei vezető: Pálos Péter ; Produkciós asszisztens: Cseh Adrienn ; Rendező: Szenteczki Zita .
A második előadás, Szücs Zoltán Függésben című darabja, a gyógyszerfüggés, a kényszeres evés, a számítógépfüggés, a munkamánia, a vásárlási mánia, az alkoholizmus, a szerelemfüggés és a drogfüggés témáit érinti – a Kolibri Színházzal közösen. Az előadás nyíltan és őszintén próbált beszélni olyan problémákról, amelyekről kevés szó esik, mégis súlyosan érintheti a tizenéveseket, másrészt megmutatta, hogy milyen sorsok, és kiváltó okok állhatnak a háttérben. Szereplők: Bárdi Gergő , Burján Fanni , Hajdú Csilla , Ivák Bence , Krausz Gábor , Némedi Árpád , Molnár Csilla Boróka , Száger Zsuzsanna , Urbanovits Krisztina Társrendező: Surányi Nóra Rendező: Czukor Balázs
Csak köszönni tudjuk, hogy itt voltak!




PaedDr. Králik Zsuzsanna