Diákelnök-választás a Selye János Gimnáziumban
Ahogyan minden harmadik évben, a Selye János Gimnázium diákönkormányzatában idén is vezetőségcserére került sor. A vírushelyzet ellenére a választáson induló diákok – főként a két elnöki posztot megpályázó diák – ügyesen kampányoltak, igyekeztek szavazatokat gyűjteni a választás napja előtt, hogy minél inkább biztosítani tudják szerepüket a diákélet irányításában.
A választáson összesen hat diák indult, a gimi diáksága közülük választhatta ki azt az öt személyt, akik a diákönkormányzat szilárd részét képezik majd az elkövetkező két évben. A hat diák közül négyen a vezetőségi tagságért szálltak versenybe, ketten pedig az elnöki székért. A két elnökjelölt közül a több szavazatot kapó diák lesz az elnök, a kevesebb szavazatot kapó diák pedig a jobbkeze, vagyis az alelnök. A választás két évre szól, s mivel az elnökség és alelnökség nem kevés munkával és fáradozással jár, az elnökjelöltek rendszerint a második évfolyam diákjai, így végzősként – a stafétát a következőknek átadva – a leköszönő vezetők a tanulásra és az érettségire, egyetemre való felkészülésre tudnak koncentrálni. A vezetőség többi tagjára (kivétel esetleg a pénztáros) ez nem vonatkozik, mivel az ő szerepük egy hangyányival kevesebb odaadást kíván, de ebben a kategóriában is leginkább a második és harmadik évfolyam diákjai indulnak. Az imént leírtak persze közel sem jelentik, hogy a DÖK öt emberből áll, hiszen a diákönkormányzatba az a diák tartozhat, aki csak szeretne!
Maga a választás szeptember 24-én, pénteken folyt le, ahogyan szokás, titkos szavazással. A leadott szavazatok több ízben átszámolásra kerültek, az eredményből pedig a következő tanulságot lehetett levonni: minden egyes szavazat számít! Hogy miért is? a szoros verseny eredményeként a két elnökjelöltet csupán egyetlen szavazat választotta el egymástól. Az alelnöki cipőbe így Klenkó Ádám (II. A) léphet, a gimi diákönkormányzatának elnökévé pedig Szántó Anná t (II. C) választották a diákok.
Az újdonsült vezetőségnek sok sikeres rendezvényt kívánok, sok szerencsét, kitartást a jövőben, s ami a legfontosabb: egy összetartó, jól működő, remek kis csapatot, hiszen a munka is édesebb, ha jó a társaság, amiben dolgozunk!
Most pedig egy rövid bemutatkozás a DÖK új elnökétől és alelnökétől.
„Szántó Anna , II. C.
Miért szeretnék elnök lenni? Nagyon szeretek emberekkel lenni és együttműködni velük. Új kapcsolatokat kialakítani, problémákat megoldani és pezsgőt bontani a sikeresen elvégzett feladatok után. Minden vágyam minél több iskolatársamat megismerni, és tenni Anna k érdekében, hogy kellemesebben teljenek gimis éveink. Véleményem szerint jó szervező vagyok, és nem mellesleg nagy örömömet lelem benne; főleg, ha mindezt egy szuper csapattal és hálás diáksereggel csinálhatom, ami adott:) Mik a céljaim elnökként? Szeretnék egy kis színt vinni a szürke hétköznapjainkba. Megmutatni és bebizonyítani, hogy gimisnek lenni nem csak a tanulásról, esetleges puskázásról és a dolgozatokról szól, hanem az ebédszünetben lejátszott kosármeccsekről, gimibálokról, közös zenélésről és sok más olyan lehetőségről, ami – ha akár csak egy kis időre is – elfeledteti a felelések és írásbelik stresszét. Egy kicsit rólam… Általában mosolygós és vidám vagyok, rosszabb napjaimon pedig nyers és grimaszolós. Suli mellett kézi edzésekre járok, főzök és idén már a GIMISZ-t és a kosárcsapatot is erősíteni fogom. Szabadidőmben olvasok, fotózok, kreatívkodok vagy a barátaimmal vagyok. Nyitott vagyok az újdonságokra és minden kihívásnak állok elébe. Nagyon barátkozós típus vagyok és segítőkész, ezért gondolom, hogy az elnökség nekem való.“

„Klenkó Ádám , II. A
Miért szeretnék elnök lenni? Szeretném minden tudásommal támogatni a gimit, s ebből ti is profitálhattok! Mint minden dolognak, ennek is vAnna k árnyoldalai, a rengeteg befektetett munka és energia. De nem is ez a lényeg, hanem, hogy a végén a munka legszebb gyümölcsét kapjátok. Eléggé rendhagyó évet/éveket hagytunk magunk mögött. A diákok szeretnék a számukra kedves tevékenységeket beiktatni, ha már az elmúlt években nem, vagy csak részben sikerült a járványhelyzet miatt. Nyitott vagyok minden új dologra, ami más kedvét, hangulatát jobbá teszi, épp ezért támogatom az iskolazenekar megalakulását is. és végül… Annyit érdemes tudni rólam, hogy sakkozó vagyok, s a táblán tanultakat örömmel alkalmazom a való életben is. De nem is az a lényeg, hogy én milyen vagyok! a legfőbb szempont, hogy mit tudok nyújtani. Ezen a téren a kommunikáció egy elengedhetetlen eszköz. Úgy gondolom, ez mindennek a kulcsa. Attól függetlenül, hogy a sakk egy csendes játék...“
