A komáromi Selye János Gimnázium diákjai részt vettek a „BIELA PASTELKA“ gyűjtésben

A szlovákiai Vakok és Gyengénlátók Szövetsége segítő kezet nyújt azoknak az embereknek, akik nehéz élethelyzetbe kerültek, betegség vagy baleset következtében elvesztették látásukat. Az Unió megpróbál javítani az életkörülményeiken és helyreállítani elveszett önbizalmukat.
A „Biela pastelka“ (Fehér zsírkréta) közgyűjtemény Szlovákia 10 legnagyobb adománygyűjtése közé tartozik. A gyűjtés célja, hogy pénzforrásokat szerezzen a látássérültek támogatására, valamint olyan tevékenységek finanszírozására, amelyek segítik a vakokat és gyengénlátókat a társadalomba való beilleszkedésben.
Selye János Gimnázium minden évben segítő kezet nyújt különböző jótékonysági alapítványok számára. 2021.  szeptember 24-én iskolánk csatlakozott a „Biela pastelka“ gyűjtéshez. A negyedik évfolyam önkéntesei – Keszegh Emma IV.  C és Tóth Gergő IV.  D – vállalták a pénzadományok gyűjtését. Sajnos, a gyűjtésre csak az iskola épületében kerülhetett sor a romló járványhelyzet miatt. Diákjaink lelkesen vettek részt ezen a rendezvényen. Önkénteseinknek 173,07 €-t sikerült összegyűjteniük. A kampány során tájékoztató információs lapokat és fehér zsírkrétát osztottak, amely a vakok világának szimbóluma.
Ez a nyilvános adománygyűjtés a komáromi Vakok és Gyengénlátók Szövetségével együttműködve valósult meg. Nagy köszönettel tartozunk nekik, hogy tanulóink számára egy időre betekintést nyújtottak a vakok nehéz világába, és ezáltal segíthettek nekik. Köszönet illeti az iskola vezetőségét és mindazon tanárt is, akik az önkénteseket a nemes cél érdekében a rendelkezésünkre bocsátották.

 

PaedDr. Matus Alica