Elindult a Tigra Ösztöndíj folyósítása a Selye János Gimnáziumban

A budapesti székhelyű Tigra Kft. a nyár folyamán jelezte, hogy szívesen támogatná ösztöndíjjal a tehetséges komáromi gimnazista fiatalokat a tanulás és a fejlődés útján. Az ajánlatot az iskola nagy örömmel fogadta, és az iskola mellett működő Király püspök Alapítvány meghirdette a Selye János Gimnázium tanulói számára a TIGRA Ösztöndíjprogramot a 2021/2022-es tanévre. Az ösztöndíjra minden olyan tanuló pályázhatott, aki a 2021/2022-es tanévben állandó tanulója a Selye János Gimnáziumnak, és a nyolcévfolyamos képzésben a V. N – VIII. N osztályok valamelyikébe jár, vagy a négyévfolyamos képzésben a 2 – 4. évfolyam tetszés szerinti osztályának tanulója.
Az ösztöndíj odaítélése a beküldött pályázatok alapján történt, összesen 20 tanuló adott be pályázatot. A döntést az ösztöndíjakról a leadott pályázatok alapján a Tigra Kft. hozta meg, visszajelzésük alapján nehéz dolguk volt a pályázatok bírálásakor, hiszen igazán színvonalas teljesítményeket és ígéretes pályázati anyagokat kaptak. Ugyanakkor kifejezték örömüket amiatt, hogy ilyen sok tehetséges diák érdeklődését keltette fel a pályázati lehetőség, akik között néhány már most is komoly elhivatottságot és szakmai elköteleződést mutatott. Az idei tanévben támogatott tanulók: Simonics Bence, Vitálos Tünde Eszter, Ferenczi Bence, Doncs Zsombor, Hovany Márton, Téglás Panna, Szabó Réka, Klepáček László, Veres Zoltán Benedek, Lebocz . Diákjainknak október 7-én a Selye János Gimnázium igazgatója és a Király Püspök Alapítvány kuratóriumának tagja, Andruskó Imre, a Tigra Kft. nevében jelképesen átadta az ösztöndíjakat. A támogatás mértéke diákonként 1000 euró, amit tíz havi részletben kapnak kézhez, 2021 októberétől 2022 júliusáig.
Az együttműködés az iskola és a Tigra Kft között megbízható alapokon nyugszik, hiszen a cég munkavállalóinak száma átlépte a 300 főt és immár több, mint 10 éves tapasztalattal rendelkezik pályakezdők egyéni szakmai és emberi fejlődési pályákon való támogatásában. Ezzel jó példát mutatnak a társadalmi felelősségvállalásban, számos olyan területet is támogatnak, amely előmozdítja a társadalmat, a közösségeket. A Selye János Gimnázium köszöni egykori diákunk, Barsi László aktív hozzájárulását, aki a Tigra Kft. képviselőjeként kezdeményezte az ösztöndíjprogram megvalósulását iskolánkon.

 

 
Fonód Tibor,                   
az ösztöndíjprogram koordinátora