Rendhagyó testnevelés óra a Selye János Gimnáziumban

Selye János Gimnázium testnevelés oktatásának egyik innovációs elemének részesei lehettek iskolánk tanulói, melyet október közepén tartottunk tornatermünkben. Iskolánkban nagy hagyománya van a testnevelés oktatásának, a kötelező klasszikus oktatás mellett rengeteg élvezetes, sporttal kapcsolatos tevékenységnek is részesei lehetnek tanulóink, mint pl. az úszásoktatás, sítábor, korcsolyázás, 24 órás röpi, Generációk találkozója, sportnap. Heti 3 órában (kivéve a III. és IV. évfolyamot) a mozgás örömét tartjuk fontosnak, próbáljuk megszerettetni diákjainkkal a sportolást. Erre a délutáni szakkörökön és a fent említett programok keretén belül is lehetőség nyílik. A mozgás jelentősége kimondottan a pandémia alatt jött elő, próbáltuk az online oktatás alatt is ezt hangsúlyozni.
Innovációs elemként október 14-én rendhagyó testnevelés órán, aerobik edzésen vehettek részt diákjaink, Diósi Viktor tanár úrnak köszönhetően a dupla tornaóra keretén belül. A sok éves tapasztalattal rendelkező PaedDr. Slávik Éva tartott egy rendhagyó órát. Egy nagyon kedves, vidám és energiával teli hölgyet ismerhettek meg tanulóink, aki rendkívül kifárasztotta őket az edzésen.
Nem csak tornáztak, hanem beszélgettek a sport fontosságáról, az egészséges életmódról és táplálkozási tanácsokat is kaptak. Mindannyian nagyon élvezték, és reméljük, hogy máskor is megismételhetik.

 

 
Kurucz Lilla,                   
a Selye János Gimnázium diákja