Selyés programozók a ZENIT versenyen

Immáron 38. alkalommal rendezik meg a ZENIT programozói versenyt, amelybe a Selye János Gimnázium is évek óta bekapcsolódik. Ebben a versenyben ifjú programozók mérik össze tudásukat az egész országból. A megmérettetést nehezíti diákjaink számára az a tény is, hogy a feladatok csupán szlovák nyelven elérhetőek. Szerencsére ez nem szegi kedvüket és évről évre izgatottan várják, milyen logikai, matematikai és informatikai problémákkal tornáztathatják meg az agyukat.
A verseny három fordulóból áll: iskolai, kerületi és országos. Az iskolai fordulóra október 19-én került sor, ahol a B kategóriában (1. és 2. évfolyam) 5 tanulónk, az A kategóriában (3. és 4. évfolyam) pedig 3 tanulónk indult. Közülük Benes András (I. A), Koncz Júlia Barbara (II. A), Lebocz Zsombor (II. A), Veres Zoltán Benedek (II. A) és Doncs Zsombor (III. A) jutottak be a kerületi fordulóba. Ezt november 25-én rendezték meg – mondhatni – már hagyományos módon, online. Diákjaink ügyesen állták ezt a próbát is és a következő helyezéseket érték el:
A kategória
B kategória
Doncs Zsombor
Veres Zoltán Benedek
Koncz Júlia Barbara
Benes András
Lebocz Zsombor
7. hely
1. hely
7. hely
7. hely
14. hely
Az országos döntőt a tervek szerint február közepén tartják meg, ahova minden kerület nyertese kaphat meghívást.

 
Záhorszky Zsuzsanna