„A legtöbb, amit gyerekeinknek adhatunk: gyökerek és szárnyak.”
Selye János Gimnázium csatlakozott a Semmelweis Egyetem Kerpel-Fronius Ödön Tehetséggondozó Programjához

Az Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium, a pozsonyi Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium, a komáromi Selye János Gimnázium, a budapesti Szent Margit Gimnázium és a Székesfehérvári Teleki Blanka Általános Iskola és Gimnázium december 6-án, ünnepélyes keretek között csatlakozott a Semmelweis Egyetem Kerpel-Fronius Ödön Tehetséggondozó Programjához.
Mivel a Selye János Gimnáziumban évtizedek óta nagyon jó eredmények születtek biológiából és kémiából, ez a nívós egyetem kiválasztotta iskolánkat, így csatlakozhattunk ehhez a tehetséggondozó programhoz. Az egyetem rektora, dr. Merkely Béla a szenátusi teremben tartott ünnepségen kihangsúlyozta, hogy a gyökerek kiépítése a középiskolák feladata, amelyet az egyetemi oktatás követ, hogy a diákok az idézetben említett szárnyakat is megkaphassák. Dr. Szabó Attila klinikai rektorhelyettes, a Kerpel-Fronius Ödön Tehetséggondozó Program titkára felhívta a figyelmet arra, hogy a Semmelweis Egyetem mind a hat, orvos- és egészségtudományokkal foglalkozó kara várja a diákokat. A program lényege a tehetségek támogatása, emellett azonban szeretnék bemutatni intézményüket a középiskoláknak. A legkiválóbb diákok számára mentorálási lehetőséget biztosítnak, az egyetemre érkezve pedig személyes mentor is segítheti az útjukat. A köszöntőket követően Andruskó Imre, gimnáziumunk igazgatója aláírta a partneriskolai megállapodást és átvette az oklevelet. Most először két, határon túli iskola is csatlakozott a programhoz, köztük iskolánk is.
Az együttmüködés célja, hogy az egyetem oktatói és gimnáziumunk tanulói rendszeres kapcsolatot tartsanak egymással, informáltak legyenek az egyetemen folyó munkáról, az orvostudomány és a hozzá kapcsolódó tudományok legújabb eredményeiről, valamint lehetőség esetén bekapcsolódhassanak e tudományokkal kapcsolatos kutatásokba a Semmelweis Egyetemen. Az egyetem által kiadott sajtónyilatkozat ezen a linken érhető el: https:​//semmelweis​.hu​/hirek​/2021​/12​/08​/ot​-kozepiskola​-csatlakozott​-az​-egyetem​-kerpel​-fronius​-odon​-tehetseggondozo​-programjahoz/
Semmelweis Egyetem legkiválóbb oktatói, kutatói és hallgatói bevonásával ismertető előadásokat tartanak majd gimnáziumunkban is. Tavasszal, ha a helyzet engedi, megtiszteli iskolánkat prof. dr. Merkely Béla, a Semmelweiss Egyetem rektora és volt diákunk, dr. Maurovich-Horvat Pál, nemzetközileg jegyzett tudós, aki posztdoktorként több évet töltött Bostonban, a Harvard Egyetem kardiológiai képalkotó programjában.

 

 
Paedr. Králik Zsuzsanna