Angol nyelvi olimpia a Selye János Gimnáziumban2021/2022-es tanévben

A (sajnos) nem rendhagyó (online) évenkénti angol nyelvi olimpia szinte az egyedüli komoly megmérettetés – a Best in English mellett, melyről egy hónapja tudósítottunk –, amelyen diákjaink felmérhetik aktuális tudásukat és jártasságukat eme idegen nyelvben.
Az olimpia iskolai fordulóját már novemberben levezényeltük az egész iskolában szóban és írásban, habár sokkal kevesebb diák részvételével az aktuális pandémiás előírások miatt.
Négy különböző kategóriában versenyezhetünk, melyek az évfolyamok szerint vannak meghatározva. Az 1A kategória a primo, secundo, az 1B kategória a tercio, kvarto, a 2A kategória az I. és II. évfolyam, a 2B kategória versenyzői pedig a III. és IV. évfolyam diákjai közül kerülnek ki.
Az iskolai forduló legjobbjai képviselték az egyes kategóriákat a járási (online) fordulóban a következő eredménnyel:
1A kategória: Nagy Noémi I. N, ugyan dobogós helyezés nélkül, de ígéretes, ügyes, okos versenyző lesz – felkészítő tanára Szász Boglárka.
1B kategória: Sovinsky Ákos Tamás IV. N, 2. hely, pontegyenlőség mellett az első helyen szereplővel, sajnos, kicsit később nyomta meg az „Elküldeni” gombot, mint a győztes diák – felkészítő tanára Vlahy Anita.
2A kategória: Koncz Júlia Barbara II. A, 2. hely, sajnos, 1 pontot veszített az első helyezetthez képest. No, majd jövőre, újra, jobban! – felkészítő tanára dr. Farkas Enikő.
2B kategória: Kiss Csilla III. B, 1. hely, kategória-győztes, így ő képviseli iskolánkat és a komáromi járás gimnazistáit a kerületi fordulóban. Nagyon szorítunk, Csilla! – felkészítő tanára Tóth Éva.
A négy versenyző az előírásokat betartva az iskola egyik informatika terméből kapcsolódott a versenyhez. A diákok szépen, összpontosítva dolgoztak, nehéz, igényes feladatokat oldottak meg az online térben.
A szervezők (Iuventa) részéről felmerülő hibákat nem taglaljuk, viszont a versenyzőt (2A kategória) jelentősen megzavarhatta.
Csak írásbeli részből állt a járási forduló, ami szintén hátrány olyan diák esetében, aki inkább élő szóban tudja magát jobban kifejezni, s kifejteni a feladványt, s nem utolsó sorban így kerek a történet; szerintünk ez a csonka verzió az online térben újra kamera nélkül csakúgy mint tavaly, sok-sok kérdőjelet sejtet.
Köszönjük a hely és a műszaki feltételek biztosítását a Selye János Gimnáziumnak
Köszönjük minden résztvevő diákunk komoly, odaadó munkáját, s felkészítő tanáraik odafigyelését, mentorálását.
Kitartást a további felkészüléshez, sok sikert kívánunk még a versenyben maradó Kiss Csillának, aki 2022. február 8-án képvisel majd bennünket az angol nyelvi olimpia kerületi fordulójában.
 

 
Farkas Enikő, az angol munkaközösség vezetője
A képen: Sovinsky Ákos Tamás, Kiss Csilla (ülnek), Nagy Noémi, Koncz Júlia Barbara (állnak)