Megújult gimnáziumunk edzőterme

Január 20-án csütörtökön 14:00-kor a Selye János Gimnázium tornatermében a felújított edzőterem átadására kerül sor. Emellett az iskola költségvetéséből felújult a terem parkettája. Így diákjaink és pedagógusaink számára is örömhír volt, hogy „új” tornateremben sportolhatnak.
Andruskó Imre, gimnáziumigazgató elmondta, hogy az edzőterembe több új eszközt sikerült vásárolni, melyek a tanítás hatékonyságát is növelhetik. A fejlesztés kb. 10 000 euró. Az edzőterembe különleges relikviákat helyeztünk el, kialakítva így egy „képcsarnokot”. Mivel sok diákunk tagja a KFC – Komáromi Football Clubnak, illetve a VK Spartak UJS komáromi röplabdaklubnak, kaptunk egy KFC naptárt, egy röplabda mezt aláírásokkal, posztereket, valamint izomcsoportokat és edzéseket szemléltető képeket. Az átadó ünnepségen köszöntöttük vendégeinket: dr. Horváth Attilát, aki anyagilag támogatta az edzőterem felújítását, Ferencz Dávidot, a Komáromi Röplabda Klub képviseletében, Szüllő Bélát, a komáromi KFC klub alelnökét és Becse Norbert megyei képviselőt, az iskolatanács tagját. Mindenkinek köszönjük a támogatást.
Gimnáziumunk számára kiemelten fontos a sport, a rendszeres testmozgás, az egészséges életmódra nevelés. Minden évben a második-harmadik helyen végzünk a Nyitrai kerületben lévő középiskolák között a sportversenyeken elért kitűnő eredmények által, sajnos az utóbbi két évben 2020 márciusától a Covid-járvány miatt szünetel az Iskolaügyi és Sportminisztérium által támogatott diák-sportélet. Iskolánkban az első és második évfolyamban a heti előírt két óra helyett három testnevelés óra van. Aki fiatal korában rendszeresen sportol, nemcsak az olyan krónikus betegségek kialakulásának kockázatát csökkenti, amilyen a diabétesz vagy a szív- és érrendszeri betegségek, hanem a lelki egészségre is pozitív hatással van. A rendszeres sportolásba befektetett energia rövid- és hosszútávon is megtérül.

Králik Zsuzsanna