Szép sikerek a németolimpián

A Iuventa szervezet 2022-ben ismét megrendezte a németolimpia járási fordulóját, melynek célja az idegennyelvi kommunikációs képességek felmérése és fejlesztése.
A komáromi Selye János Gimnáziumot három tehetséges, jó képességű és kitűnő német nyelvtudással rendelkező diákunk képviselte, akik ezt a lehetőséget kihívásként fogadták. Az online módon megrendezett versenyt alapos felkészülés előzte meg, így a siker sem maradt el. A diákok a járványhelyzetre való tekintettel ezévben saját iskolájukban oldották meg a járási forduló feladatait online módon, a szervező intézmény útmutatása alapján.
Puha Réka (IV. B) – a 2B kategória 1. helyezettje,
Mészáros Ádám (II. A) – a 2A kategória 2.  helyezettje,
Szendi Emese (IV. B) – a 2B kategória 3. helyezettje lett.
Az első két helyezést elért diákunk február 16-án versenyezhet újra a németolimpia kerületi fordulójában. A felkészülésbe nagyon sok időt és energiát fektettek, amely munkának meglett a nagyszerű eredménye. Mindhárman más területen is jeleskednek: Réka kitűnő atléta, számos futóverseny díjazottja, Ádám a reál tantárgyakból is kitűnő eredményekkel büszkélkedhet, Emese pedig a szavalásban is sikeres. Emellett mindhárman kitűnő tanulók.
Az elmúlt évek tapasztalatai és volt diákjaink visszajelzései alapján hasznos és érdemes németül tanulni, hiszen az egyetemi ösztöndíjak egy része lehetőséget ad németországi, ausztriai részképzésre, sőt egyre több diákunk választja a német nyelvterületet a diploma megszerzéséhez. Aki már a munka világában szeretné megvalósítani elképzeléseit, annak is nagy előnyt jelent a használható nyelvismeret. Mivel Ausztria, Németország a nevezetességek, kitűnő sportolási, turisztikai lehetőségek gazdag tárháza, ezúton is használható az aktív nyelvtudás.
Diákjainknak gratulálunk és további sikereket kívánunk a kerületi fordulóban!
 
Fekete Judit és Szénássy Edit, némettanárok
A fényképen: Szendi Emese, Mészáros Ádám és Puha Réka