Selye János Gimnázium tanulói a spanyol olimpia kerületi fordulóján

2022. február 7-én került megrendezésre a spanyol olimpia kerületi fordulója, amely most a helyzetre való tekintettel újra on-line módon valósult meg. Mint minden évben, idén is több diákunk készült szorgalmasan a megmérettetésre, szám szerint hatan. A felkészülés a szakkörök kereteiben – az iskolában a délutáni órákban és a virtuális térben a hibrid oktatás miatt – valósult meg. Én magam három szakkörön készítettem fel heti rendszerességgel a különböző kategóriák indulóit. Musitz Marietta tanárnő, bár a napokban már az anyasági szabadságát tölti, nagyon sokat segített. Heti több alkalommal foglalkozott a diákjával, Búzás Eszterrel, II.A osztály tanulójával.
A verseny írásbeli és szóbeli részből tevődött össze. Az írásbeli részből idén is kimaradt a fogalmazás, a tesztet egy program javította. A szóbelit Google Meet videokonferencia segítségével ejtették meg. Ez utóbbi két részből állt – egy képleírásból és egy szituációs párbeszédből. Ezután a kerületi zsűritagok az eredményeket összegezve kiértékelte a versenyt, s így születtek meg a következő eredmények:
Vermes Boglárka (IV. C) a kiváló 2. helyezést érte el C kategóriában. A verseny nagyon szoros volt ebben a kategóriában, minimális különbség döntött csak az egyes helyezések között. Boglárka mindössze 2 ponttal maradt le az 1. helyezésről. Nagyon örülünk ennek az eredménynek, mivel tükrözi Boglárka becsületes, rendszeres és kitartó munkáját, nem csak a mostani, hanem az utolsó három és fél évben. A teljes kezdő szintről B2 szintre dolgozta fel magát, és most ezen a szinten készül érettségi vizsgára spanyol nyelvből, ami a második idegennyelvből nem bizonyul szokványosnak. Csak kiváló, nagyon tehetséges diákok érik el ezt a szintet.
További kiváló eredményeink a következő diákok nevéhez fűződnek, akik bár nem lettek dobogósok, mindnyájan eredményes megoldónak számítanak:
A kategória – Búzás Eszter (II. A) 5. hely
A kategória – Vörös Zsófia (II. C) 6. hely
B kategória – Kis Eszter (III. B) 7. hely
B kategória – Lénárt Dóra (III. B) 9. hely
C kategória – Juhász Luca (II. C) 4. hely
Figyelemre méltó, Juhász Luca diákunk, aki az iskolánkban prímósként kezdte tanulni a spanyol nyelvet. Hat év tanulás után ő is B2 szinten van és C kategóriában legfiatalabbként versenyzett a 4. évfolyam 19-éves tanulóival. Luca még csak 16 éves, így nagy reménységünk, óriási lehetőséget látunk benne.
Az utolsó hetekben, napokban hatalmasat fejlődtek a másodikos és harmadikos diáklányaink is. Nagyon büszkék vagyunk rájuk, hogy ilyen kiválóan képviselték iskolánkat ebben a nehéz helyzetben.
Reméljük, hogy diákjaink spanyol nyelv iránti szeretete és érdeklődése a jövőben is megmarad, s a következő tanévben már a hagyományos módon valósulhat meg mind a felkészülés, mind maga a verseny.
A Selye János Gimnázium diákjai az elmúlt években is mindig szépen szerepeltek az olimpiákon. Legjobb eredményeinkhez sorolható több diákunk kerületi első helyezése, s kétszer sikerült hazahoznunk az országos abszolút első helyet is.
 
Hevesi Petruf Alena, a Selye János Gimnázium spanyoltanára