Selyés a döntőben a ZENIT programozói versenyen

Immáron 38. alkalommal rendezik meg a ZENIT programozói versenyt, amelybe a Selye János Gimnázium is évek óta bekapcsolódik. Ebben a versenyben ifjú programozók mérik össze tudásukat az egész országból. A megmérettetést nehezíti diákjaink számára az a tény is, hogy a feladatok csupán szlovák nyelven elérhetőek. Szerencsére ez nem szegi kedvüket és évről évre izgatottan várják, milyen logikai, matematikai és informatikai problémákkal tornáztathatják meg az agyukat.
A verseny három fordulóból áll: iskolai, megyei és országos. Az országos döntőbe minden megye legjobbja kerül be.
Idén a programozói verseny B kategóriájában gimnáziumunk II. A osztályos tanulója, Veres Zoltán Benedek nyerte el ezt a helyet. Így ő képviselte iskolánkat és egész Nyitra megyét is.
A döntőt március 29-től 31-ig rendezték meg Breznóbányán. Az esemény fő programpontja maga a verseny volt, de helyet kapott városlátogatás és egyéb alternatív programok is.
A programozói verseny hasonlóan zajlott mint az előző fordulók. A diákoknak adott idő alatt a lehető legtöbb feladatot helyesen le kellett adni. Benedek méltón képviselte a Selye János Gimnáziumot, hiszen a 6. helyet hozta el.
Kiemelkedő eredményéhez ezúton is gratulálunk és további sikereket kívánunk!
 
Záhorszky Zsuzsanna