Nárcisz napi adománygyűjtés a Selye János Gimnáziumban

Iskolánk idén is bekapcsolódott a Rákellenes liga által meghirdetett „Nárciszok napja” elnevezésű pénzadománygyűjtésbe. A gyűjtés célja a rákbetegek megsegítése, valamint a betegség megelőzésének propagálása. Az iskola nevelési programjának egyik sarkalatos pontja a szolidaritás érzésének erősítése a diákokban, s ehhez a Nárciszok napja kitűnő alkalmat szolgáltat. A jótékonysági akción résztvevő önkéntesek a különböző falvak és városok utcáit járva gyűjtik a pénzadományokat.
Idén április 28-án került sor a gyűjtésre, amelybe a III. C – Varga Csenge, Nátek Panna, Balogh Adrián – és a III. A – Gelle Fanni, Szabó Bence, Dóczé Dávid – tanulói kapcsolódtak be nagy lelkesedéssel.
A gyűjtés során a Rákellenes Liga logójával ellátott papírperselyekbe gyűjtöttük a jótevők adományait, s cserébe egy nárciszvirágot tűztünk fel az adományozó öltözékére. A munkát gimnáziumunkban kezdtük, melynek minden tanára és diákja nagylelkűen járult hozzá némi összeggel az akcióhoz. A gyűjtés Komárom utcáin folytatódott, ahol nagyon sok jótékonykodó emberrel találkoztunk. A két osztály csapata különválva bejárta a város különféle pontjait, s a legtöbb adományt a Klapka téren, az Európa Udvarban és a kórház környékénél sikerült összegyűjtenünk. A nap végére iskolánk 644 euró 26 centtel tudta támogatni a rákos betegségben szenvedőket.
Köszönet illet mindenkit, aki valamilyen formában részt vett és segítséget nyújtott az adománygyűjtés megszervezésében.


Varga Csenge és Baloght Adrián (III. C)