Selye János Gimnázium
​ diákjainak sikerei a kerületi online matematikaolimpia C és B kategóriáiban

2022. április 5-én zajlott a matematikaolimpia C és B kategóriáinak online kerületi fordulója. A Selye János Gimnázium diákjai évek óta szerepelnek sikeresen, s egyre nagyobb létszámban kapcsolódnak be a matematika versenyeibe.
A kerületi forduló eredményei:
C kategória: Fehér Eszter 2. helyezett, Téglás Dorka 4. hely, Ferenczi Bence 15. hely, Bukor Emőke Zsuzsanna 16. hely, Bresztyák Jázmin és Gyuricsek Ákos 24-26. helyeredményes megoldók; Gregor Vivien Veronika pedig a 34. helyen végzett. A kategóriába a kerületből 44 diák kapcsolódott be, és közülük 28-an lettek eredményes megoldók. Diákjaink felkészítői dr. Bukor Emőke és dr. Lami Zsuzsanna tanárnők.
B kategória: Vitálos Tünde Eszter 1. helyezett, Lebocz Zsombor 2. hely, Mészáros Ádám 3. hely, Veres Zoltán Benedek 6. hely, Bödők Bernadett és Kovács Kristóf 7-8. hely, Csaplár Márton 9. hely, Homolya Tamás András és Slezák Dóra 11-14. hely, Borvák Barbara 18. hely – eredményes megoldók, és Halász Sámuel a 26. helyen végzett. A kategóriába a kerületből 37 diák kapcsolódott be, ebből 24 lett eredményes megoldó, közülük 10 a Selye János Gimnázium diákja. Diákjaink felkészítője dr. Édes Erzsébet igazgatóhelyettesnő.
Szívből gratulálunk a verseny eredményes megoldóinak és helyezettjeinek.
Végezetül köszönetem fejezem ki a felkészítő tanároknak, akik nagy mértékben hozzájárultak diákjaink sikereihez.
Andruskó Imre