Selye gimi újabb HÓD-ítása az idei e-Hód verseny összefoglalója

Idén is nagyobb létszámban kapcsolódtunk be az iBobor – Nemzetközi informatikai és számítógép-készség verseny magyarországi verziójába, az e-Hód versenybe, ahol alap-, és középiskolás tanulók mérhetik össze tudásukat online. A verseny célja, hogy rövid, gyorsan (kb. 3 perc alatt) megérthető és megoldható feladatokkal megvalósítsa az alábbiakat:
  • felkeltse az érdeklődést az informatika iránt;
  • feloldja az informatikával kapcsolatos félelmeket, negatív érzéseket;
  • megmutassa az informatika területének sokszínűségét, felhasználási lehetőségeit és területeit.
A 18  feladatos és 3 nehézségi szintű (könnyű, közepes és nehéz) online verseny alatt főleg igényes, logikai feladatokkal találkozhattak diákjaink, melyek megoldására összesen 45 perc állt a rendelkezésükre.
Rendkívül fontosnak tartottuk, hogy a Selye János Gimnázium idén is a megszokott módon, nagy létszámban bekapcsolódjon a versenybe, hiszen anyanyelven megfogalmazott kérdésekkel a szokásos iBobor versenyek alkalmával nem találkoztak még diákjaink.
A versenyen idén, 305 iskola, 33 467 tanulója vett részt, és büszkén jelenthetjük, hogy már az első évünktől kezdve, kiemelkedő eredményeket értünk el a résztvevők száma és az elért átlagos pontszámok alapján. Iskolánk több mint 500 tanulót nevezett az idei versenyre, mellyel az iskolák közt az egyik legtevékenyebb iskola lettünk, míg a tanulóink átlagpontszáma jóval az iskolák összátlag pontszáma feletti lett.
Lehetőségeinkhez mérten az összes kiírt életkor-kategóriába indítottunk tanulókat. Így az alapiskolás tanulóink kipróbálhatták magukat éles versenyhelyzetben, míg a középiskolás tanulóink ízelítőt kaphattak az érettségi körülményekből és a valódi vizsgakörülményekből.
Legjobb 10-ben végzett tanulóink (33 467 tanuló versenyzett):
Homolya András (II. A), 1. hely
Ledecky Krisztián (IV. N), 1. hely
Simonics Bence (VIII. N), 4. hely
Keserű Orsolya (I. A), 5. hely
Németh Noémi (I. B), 6. hely
Keresztes Levente (VIII. N), 7. hely
Baranyai Gergő (II. A), 8. hely
Borvák Barbara (II. A), 8. hely
Klenkó Ádám (II. A), 8. hely
Kiss Lili (IV. N), 9. hely
Ďurčovič Ádám (IV. N), 9. hely
Fazekas Kristóh (IV. N), 10. hely

Nagy András, a Selye János Gimnázium informatika tanára