A Selye János Gimnázium diákjaként elnyertem a Tatabányai Jászai Mari Színház különdíját
A Szlovákia Magyar Pedagógusok Szövetsége által a tavalyi év májusában online formában megrendezett Kaszás Attila Versmondó Fesztiválra rekordszámú nevezés érkezett.
Két videófelvétellel kellett neveznünk, egy tetszés szerinti költeménnyel és egy kötelezően választott verssel, Zelk Zoltán , Nemes Nagy Ágnes , Pilinszky János életművéből. Az ismert színművészekből és drámapedagógusokból álló zsűri választotta ki az aranysávosokat, közülük kerültek ki a különdíjban részesülők. Az a megtiszteltetés ért, hogy Tóth Zsóka előadóművész közvetítésével elnyertem a Tatabányai Jászai Mari Színház különdíját. Ennek köszönhetően a napokban lehetőségem nyílt részt venni felkészítő tanárnőmmel, Králik Zsuzsannával a Valahol Európában című musicalen. A második világháború végén zajlanak az események. A háború romjai között egy kisfiú, Kuksi viszontagságai elevenednek meg szemünk előtt. Az Állami Javítóintézetet is szétbombázták, a találatot túlélt fiatal fiúk elveszve, csapatba rendeződve próbálják túlélni a háború következményeit. A három ifjú befogadja maguk közé Kuksit. Találkoznak egy másik gyereksereggel, vezetőjük Suhanc, aki ekkor még titkolja női mivoltát. A kezdeti konfliktusok után rájönnek, hogy csak együtt vészelhetik át ezt a vészterhes időszakot. A hatóság hajszolja az elárvult gyerekeket, akik csavargókká váltak és fosztogatnak. A két csapat vezetője között vonzalom alakul ki. Betörnek egy elhagyatottnak tűnő birtokra, ahol az egykori karmester és zeneszerző, Simon Péter lakik. A kölcsönös bizalmatlanságból végül bizalom lesz a gyerekek és a ház ura között. Megtanítja őket a zene fontosságára és szeretetére. A hadsereg a nyomukra akad, a kastélynál harc alakul ki. Simon Péter az utolsó pillanatban otthont biztosít számukra, amivel egyben életüket is megmenti. Sajnálatos módon ez már nem segít Kuksi n, aki halálos sérülést szerez, és nem érheti meg az annyira várt reményteli holnapot.
Számomra óriási élmény volt az előadás. A csodálatos színészi játék, káprázatos díszletek, szebbnél szebb énekhangok, a tehetséges gyermek szereplők teljesen elkápráztatták a nézőközönséget. Kicsik és nagyok egyaránt lelkesen tapsoltak és együtt énekelték az ismert dalokat.
Az előadás után még Tóth Zsóka és Kardos Róbert színművészekkel is találkozhattam, beszélgettünk és közös képet is készítettünk. Nagy örömmel tölt el és hálásan köszönöm, hogy meghívást kaphattam erre a nagyszerű előadásra.
„Lehet egy dal,
vagy ritmus, vagy zaj,
egy árva hang, egy jel.
a zene az kell,
hogy ne vesszünk el,
hogy mégse adjuk fel!”



