Katedra Matematikaverseny

  • Általános
    információk
     
  • A Katedra
    Matematikaverseny
    története
  • Kapcsolat
     
     
  • Nevezés
     
     
  • Levelező
    rész
     
  • Elődöntő,
    döntő
     
  • Segéd­anyagok
     
     
  • Ötletes
    megoldások
     

Tisztelt Kollégák, kedves Versenyzők!

Matematikaversenyünk huszonhetedik évfolyamát kezdjük el. A verseny mostantól online formában folyik, ami önmagában nagy változtatásnak tűnhet, de – amint az alábbiakból is kiderül – sok mindent változatlanul hagytunk. A levelező részt négyfordulósra tervezzük, és a korcsoportok a matematikai olimpia korcsoport-beosztásához igazodnak: a nyolcosztályos gimnáziumok primósai a hatodikosokkal, a secundósai a hetedikesekkel, tertiásai a nyolcadikosokkal, quartásai pedig a kilencedikesekkel kerülnek egy csoportba. (Értelemszerűen: a quinta diákjai nem vehetnek részt a versenyen.) A nyolcosztályos gimnáziumok diákjainak nevezésénél a felkészítő tanárok az évfolyamnak megfelelő alapiskolás évfolyamot tüntessék fel!
 
A feladatok sorszámozásán nem változtatunk. A kódszámban a római szám a forduló sorszámát jelöli, az ezt követő arab szám vagy számcsoport azt, hogy a feladat hányadikosoknak szól, a végén álló arab szám pedig a feladat sorszáma. A III–56–1. kódszám tehát azt jelenti, hogy ez a III. forduló 1. feladata az ötödikesek és hatodikosok számára.
 
A nevezési díj összege (7 euró/tanuló) nem változik, a befizetés módjáról azonban egy későbbi időpontban értesítjük az érdeklődő iskolák felkészítő tanárait. A regisztrációs díjat eltöröltük, hiszen lapunk nem fog nyomtatott formában megjelenni. Nevezési szándékukat a versenyszervező felé jelezzék, de kitöltés után azt ne a honlapra, hanem a versenyszervező e-mailcímére (horvath.​geza@​slovanet.​sk) küldjék vissza! A benevezett tanulók akkor kerülnek fel a regisztráltak listájára, amikor a versenyszervező (e-mailben) megkapja a nevezési díj befizetését igazoló csekk vagy bankszámla-kivonat szkennelt képét. (A nevezés módja részletesen olvasható a  Nevezés fülre kattintva.)
 
A feladatlapok kidolgozásának formája semmit sem változik: A megoldásokat A4-es papírlapon kell beküldeni. Egy forduló valamennyi feladatának megoldása ugyanarra a papírlapra kerülhet, és a lapnak mindkét oldalára lehet dolgozni. A versenyző minden alkalommal tüntesse fel a jobb felső sarokban (olvashatóan, lehetőleg nyomtatott betűkkel!) a nevét, az osztályt, a felkészítő tanár nevét, az iskola nevét, címét és irányítószámát. Ajánlatos ugyanazon iskola ugyanazon kategóriájába tartozó tanulóinak megoldásait egyetlen borítékban küldeni. A megoldásokat postai úton (tehát nem e-mailben!) kell a feladatjavítók címére eljuttatni.
 
A megoldásokat ebben a tanévben is az 5—6. osztályosok más címre küldik, mint a 7—8—9. osztályosok. Az 5—6. osztály versenyzői (és a nyolcosztályos gimnáziumok primósai) továbbra is PaedDr. Kiss Szilvia címére (Ul. Sv. Juraja 4, 929 01 Dunajská Streda), a 7—8—9. osztályosok (és a nyolcosztályos gimnáziumok secundósai, tertiásai és quartásai) viszont Bajcsi Barnabás címére (ZŠ s VJM Sokolce, Hlavná 27, 946 17 Sokolce) küldjék a megoldásaikat! A legötletesebb megoldásokat honlapunkon is közzétesszük.
 
A rugalmasabb kapcsolattartás érdekében közöljük a javító pedagógusok e-mail-címét is: Kiss Szilvia: kiszi@​post.​sk, Bajcsi Barnabás: barnabas.​bajcsi@​gmail.​com.
 
Ahogy ezt már az előző években is elmondtuk: a tanári-szülői segítség ezúttal sem tilos, de formáját és mértékét annak tudatában kell megválasztani, hogy a verseny elődöntővel és zárt rendszerű fordulóval ér véget, ahová a tanulók nem hozzák magukkal a levelező részben szerzett pontjaikat. Az országos elődöntőbe jutáshoz azonban jó eredményt kell elérni a levelező részben. Ezért előfordulhat, hogy a túl sok segítséget igénybe vevő tanulók olyanokat ütnek el az országos elődöntőbe jutástól, akik náluk jobban szerepelnének.
 
Felkérjük kedves kollégáinkat, hogy küldjenek érdekes (lehetőleg saját ötletből született) feladatokat versenyünk részére. Ezekhez szíveskedjenek szerzői megoldást is mellékelni! A kitűzésre szánt feladatokat a RNDr. Horváth Géza, Sládkovičova 5, 937 01 Želiezovce címre vagy a horvath.​geza@​slovanet.​sk e-mailcímre várjuk. Amennyiben a feladathoz ábra/ábrák is tartozik/tartoznak, azt szíveskedjenek jpg-formátumban mellékelni.
 
Mindenkinek jó versenyzést kívánok.
 
Tájékoztatás a 2020/2021-es Katedra Matematikaverseny döntőjével kapcsolatban
 
A Katedrában megjelent utolsó információ arról szólt, hogy a tavalyi 5–8.  osztályosok döntőjét 2021. szeptember 24-én rendezzük meg. Ez – sajnos – már nem felel meg a valóságnak egy nagyon egyszerű tény miatt: nem tudok egyszerre két helyen jelen lenni. Ugyanebben az időpontban az Szlovákiai Magyar Pedagógusok Vass Lajos Kórusával Debrecenben fogunk szerepelni. Két további változásról is be kell számolnom:
 
1.) a döntőt elődöntő fogja megelőzni: szeptember 9-én (csütörtökön) Kassán és szeptember 10-én (pénteken) Dunaszerdahelyen. (Az „alanyi jogon” bejutottaknak, tehát azoknak, akik I. díjasok voltak a legutóbbi Katedra-döntőn, természetesen nem kell részt venniük az elődöntőn.) Tudom, a határidő nagyon rövid, de az elődöntők névsorait, kódlapjait… el kell készítenem, kérem a felkészítő tanárokat, hogy legkésőbb szeptember 4-ig (szombatig) küldjék el a nevezésüket egy e-mailben a következő adatokkal (ebben a sorrendben): Település, Iskola, Évfolyam, Tanuló, Felkészítő tanár, az elődöntő választott helyszíne (tehát Kassa vagy Dunaszerdahely). Az elődöntőt rendező iskolák szervező tanárait kérem, hogy a lehető leggyorsabban küldjék el kívánalmaikat (maszkviselés, oltási igazolvány, …), és ha van kitöltendő nyomtatvány, azt is küldjék el a felkészítő tanároknak.
 
2.) Az országos döntő legvalószínűbb időpontja október 15. (péntek), helyszíne Dunaszerdahely.
 
Horváth Géza,   
versenyszervező

Áttekintés a Katedra Matematikaverseny levelező fordulóiról és országos döntőiről

S. sz.
Tanév
Versenyszervező
Levelező rész
Döntő
Feladatjavítók
Helyszíne
Időpontja
A feladatsorok
összeállítója
I.
1995/1996
Horváth Géza
László Béla
Nagy László
Juhász Anikó
Gímes
1996. 6. 21–23.
Újváry István
Minda Mihály
Minda Mihályné
II.
1996/1997
Horváth Géza
László Béla
és munkatársai
Nagymegyer
1997. 5. 10–11.
Róka Sándor
III.
1997/1998
Horváth Géza
László Béla
Komzsík Attila
Végh Vince
Dunaszerdahely
1998. 5. 8–9.
Károlyi Károly
IV.
1998/1999
Horváth Géza
László Béla
Fehér Zoltán
Gálik Zsuzsanna
Komzsík Attila
Somorja
1999. 5. 6–8.
Károlyi Károly
V.
1999/2000
Horváth Géza
Culka Cecília
Rimaszombat
2000. 5. 5–6.
Károlyi Károly
VI.
2000/2001
Horváth Géza
Csúsz Ilona
Csúsz László
Dunaszerdahely
2001. 5. 11–12.
Róka Sándor
VII.
2001/2002
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Dunaszerdahely
2002. 5. 10–12.
Brenyó Mihályné
Brenyó Mihály
VIII.
2002/2003
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Dunaszerdahely
2003. 5. 10–11.
Károlyi Károly
IX.
2003/2004
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Rimaszombat
2004. 5. 8–9.
Károlyi Károly
X.
2004/2005
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Dunaszerdahely
2005. 5. 6–7.
Károlyi Károly
XI.
2005/2006
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Dunaszerdahely
2006. 5. 5–6.
Károlyi Károly
XII.
2006/2007
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Dunaszerdahely
2007. 5. 4–5.
Károlyi Károly
XIII.
2007/2008
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Dunaszerdahely
2008. 5. 9–10.
Károlyi Károly
XIV.
2008/2009
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Rimaszombat
2009. 5. 1–2.
Károlyi Károly
XV.
2009/2010
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Dunaszerdahely
2010. 5. 7–8.
Károlyi Károly
XVI.
2010/2011
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Dunaszerdahely
2011. 5. 6–7.
Károlyi Károly
XVII.
2011/2012
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Dunaszerdahely
2012. 5. 4–5.
Károlyi Károly
XVIII.
2012/2013
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Dunaszerdahely
2013. 5. 3–4.
Károlyi Károly
XIX.
2013/2014
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Dunaszerdahely
2014. 5. 9–10.
Károlyi Károly
XX.
2014/2015
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Dunaszerdahely
2015. 5. 7–8.
Károlyi Károly
Horváth Géza
XXI.
2015/2016
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Dunaszerdahely
2016. 5. 6–7.
Károlyi Károly
Horváth Géza
XXII.
2016/2017
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Bajcsi Barnabás
Dunaszerdahely
2017. 5. 5–6.
Károlyi Károly
Horváth Géza
XXIII.
2017/2018
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Bajcsi Barnabás
Dunaszerdahely
2018. 5. 4–5.
Károlyi Károly
Horváth Géza
XXIV.
2018/2019
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Bajcsi Barnabás
Dunaszerdahely
2017. 5. 3–4.
Károlyi Károly
Horváth Géza
XXV.
2019/2020
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Bajcsi Barnabás
Dunaszerdahely
ELMARADT
XXVI.
2020/2021
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Bajcsi Barnabás
Dunaszerdahely
Tervezett időpont:
2021 októbere
Károlyi Károly
Horváth Géza

Áttekintés a Katedra Matematikaverseny levelező fordulóiról és országos döntőiről

Tanév:
1995/1996

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
László Béla
Nagy László
Juhász Anikó

A döntő helyszíne:
Gímes

A döntő időpontja:
1996. 6. 21–23.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Újváry István
Minda Mihály
Minda Mihályné

Tanév:
1996/1997

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
László Béla és munkatársai

A döntő helyszíne:
Nagymegyer

A döntő időpontja:
1997. 5. 10–11.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Róka Sándor

Tanév:
1997/1998

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
László Béla
Komzsík Attila
Végh Vince

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
1998. 5. 8–9.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
1998/1999

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
László Béla
Fehér Zoltán
Gálik Zsuzsanna
Komzsík Attila

A döntő helyszíne:
Somorja

A döntő időpontja:
1999. 5. 6–8.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
1999/2000

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Culka Cecília

A döntő helyszíne:
Rimaszombat

A döntő időpontja:
2000. 5. 5–6.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
2000/2001

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Csúsz Ilona
Csúsz László

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2001. 5. 11–12.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Róka Sándor

Tanév:
2001/2002

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2002. 5. 10–12.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Brenyó Mihályné
Brenyó Mihály

Tanév:
2002/2003

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2003. 5. 10–11.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
2003/2004

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Rimaszombat

A döntő időpontja:
2004. 5. 8–9.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
2004/2005

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2005. 5. 6–7.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
2005/2006

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2006. 5. 5–6.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
2006/2007

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2007. 5. 4–5.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
2007/2008

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2008. 5. 9–10.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
2008/2009

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Rimaszombat

A döntő időpontja:
2009. 5. 1–2.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
2009/2010

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2010. 5. 7–8.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
2010/2011

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2011. 5. 6–7.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
2011/2012

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2012. 5. 4–5.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
2012/2013

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2013. 5. 3–4.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
2013/2014

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2014. 5. 9–10.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
2014/2015

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2015. 5. 7–8.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly
Horváth Géza

Tanév:
2015/2016

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2016. 5. 6–7.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly
Horváth Géza

Tanév:
2016/2017

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Bajcsi Barnabás

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2017. 5. 5–6.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly
Horváth Géza

Tanév:
2017/2018

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Bajcsi Barnabás

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2018. 5. 4–5.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly
Horváth Géza

Tanév:
2018/2019

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Bajcsi Barnabás

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2019. 5. 3–4.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly
Horváth Géza

Tanév:
2019/2020

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Bajcsi Barnabás

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
ELMARADT

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:

Tanév:
2020/2021

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Bajcsi Barnabás

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
Tervezett időpont:
2021 októbere

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly
Horváth Géza

Versenyszervező:    RNDr. Horváth Géza
Versenyszervező:    Sládkovičova 5
Versenyszervező:    Želiezovce (Zselíz)
Versenyszervező:    937 01
Versenyszervező:    horvath.​geza@​slovanet.​sk
Versenyszervező:    0908 164 083
 
 
 
 
 
 
Feladatjavítók:
V-VI. osztály:               PaedDr. Kiss Szilvia
V-VI. osztály:               Ul. Sv. Juraja 4
V-VI. osztály:               Dunajská Streda (Dunaszerdahely)
V-VI. osztály:               929 01
V-VI. osztály:               kiszi@​post.​sk
V-VI. osztály:               0907 317 863
 
 
 
 
 
 
VII-VIII-IX. osztály:     Mgr. Bajcsi Barnabás
VII-VIII-IX. osztály:     ZŠ s VJM Sokolce (Lakszakállas)
VII-VIII-IX. osztály:     Hlavná 27
VII-VIII-IX. osztály:     Sokolce
VII-VIII-IX. osztály:     946 17
VII-VIII-IX. osztály:     barnabas.​bajcsi@​gmail.​com
VII-VIII-IX. osztály:     0905 798 672


 
 
 
 

Nevezés a Katedra Matematikaverseny levelező részébe
 

  1. A felkészítő tanár küldjön egy rövid e-mailt a versenyszervező címére: horvath.​geza@​slovanet.​sk
    A nevezést kérő e-mail tartalmazza az iskola településének nevét, az iskola nevét, a felkészítő tanár nevét és e-mail-címét! Kb. így:
    „Szeretném benevezni a nógrádcsanálosi Rózsa Sándor Alapiskola 4 tanulóját a Katedra Matematikaversenybe. Nagy Izidor. nagyizidor@​gmail.​com”
  2. Ezt követően a versenyszervező elküldi a Nevezési ívet a megadott e-mail-címre.
  3. A kitöltött Nevezési ívet a felkészítő tanár elküldi a versenyszervező címére.
  4. Az iskola kifizeti a tanulónkénti 7 eurós nevezési díjat.
  5. A felkészítő tanár elküldi a kifizetést igazoló postai csekk vagy bankszámla-kivonat szkennelt képét a versenyszervező címére.
  6. Ezt követően a versenyszervező regisztrálja a tanuló(ka)t, a tanuló(k) neve felkerül a pontozólapra.

Nevezés a Katedra Matematikaverseny levelező részébe
 

  1. A felkészítő tanár küldjön egy rövid e-mailt a versenyszervező címére: horvath.​geza@​slovanet.​sk
    A nevezést kérő e-mail tartalmazza az iskola településének nevét, az iskola nevét, a felkészítő tanár nevét és e-mail-címét! Kb. így:
    „Szeretném benevezni a nógrádcsanálosi Rózsa Sándor Alapiskola 4 tanulóját a Katedra Matematikaversenybe. Nagy Izidor. nagyizidor@​gmail.​com”
  2. Ezt követően a versenyszervező elküldi a Nevezési ívet a megadott e-mail-címre.
  3. A kitöltött Nevezési ívet a felkészítő tanár elküldi a versenyszervező címére.
  4. Az iskola kifizeti a tanulónkénti 7 eurós nevezési díjat.
  5. A felkészítő tanár elküldi a kifizetést igazoló postai csekk vagy bankszámla-kivonat szkennelt képét a versenyszervező címére.
  6. Ezt követően a versenyszervező regisztrálja a tanuló(ka)t, a tanuló(k) neve felkerül a pontozólapra.

Nevezés a Katedra Matematikaverseny levelező részébe
 

  1. A felkészítő tanár küldjön egy rövid e-mailt a versenyszervező címére: horvath.​geza@​slovanet.​sk
    A nevezést kérő e-mail tartalmazza az iskola településének nevét, az iskola nevét, a felkészítő tanár nevét és e-mail-címét! Kb. így:
    „Szeretném benevezni a nógrádcsanálosi Rózsa Sándor Alapiskola 4 tanulóját a Katedra Matematikaversenybe. Nagy Izidor. nagyizidor@​gmail.​com”
  2. Ezt követően a versenyszervező elküldi a Nevezési ívet a megadott e-mail-címre.
  3. A kitöltött Nevezési ívet a felkészítő tanár elküldi a versenyszervező címére.
  4. Az iskola kifizeti a tanulónkénti 7 eurós nevezési díjat.
  5. A felkészítő tanár elküldi a kifizetést igazoló postai csekk vagy bankszámla-kivonat szkennelt képét a versenyszervező címére.
  6. Ezt követően a versenyszervező regisztrálja a tanuló(ka)t, a tanuló(k) neve felkerül a pontozólapra.

Nevezés a Katedra Matematikaverseny levelező részébe
 

  1. A felkészítő tanár küldjön egy rövid e-mailt a versenyszervező címére: horvath.​geza@​slovanet.​sk
    A nevezést kérő e-mail tartalmazza az iskola településének nevét, az iskola nevét, a felkészítő tanár nevét és e-mail-címét! Kb. így:
    „Szeretném benevezni a nógrádcsanálosi Rózsa Sándor Alapiskola 4 tanulóját a Katedra Matematikaversenybe. Nagy Izidor. nagyizidor@​gmail.​com”
  2. Ezt követően a versenyszervező elküldi a Nevezési ívet a megadott e-mail-címre.
  3. A kitöltött Nevezési ívet a felkészítő tanár elküldi a versenyszervező címére.
  4. Az iskola kifizeti a tanulónkénti 7 eurós nevezési díjat.
  5. A felkészítő tanár elküldi a kifizetést igazoló postai csekk vagy bankszámla-kivonat szkennelt képét a versenyszervező címére.
  6. Ezt követően a versenyszervező regisztrálja a tanuló(ka)t, a tanuló(k) neve felkerül a pontozólapra.

A képre kattintva letölthető
A képre koppintva letölthető

A képre kattintva letölthető
A képre koppintva letölthető

A képre kattintva letölthető
A képre koppintva letölthető

A képre kattintva letölthető
A képre koppintva letölthető

A Katedra Matematikaverseny duna­szerdahelyi elődöntőjének (2021. szept. 10.) eredménylistája
S.sz.
Név
Település
Iskola
Felk. tanár
Rossz
Össz.
Ker.
Pontszám
1
Varga Dominik Lakszakállas
AI
Bajcsi Barnabás
4
2
24
44
68
2
Pinke Zsófia Perbete
AI
Schiller Veronika
4
2
24
34
58
3
Madarász Ferenc Perbete
AI
Schiller Veronika
3
3
19
38
57
4
Kemény Csaba Jóka
GLAI
Ozsvald Horváth Katalin
3
1
21
34
55
5
Göndör Áron Felsőszeli
SZIAIÓ
Molnár Beáta
3
3
19
32
51
6
Simon Szilárd Komárom
EöAI
Labancz Katalin
2
3
15
34
49
7
Raj Krisztián Zselíz
AI
Szelle Emőke
1
4
10
38
48
8
Vámos Panna Komárom
Marianum
Simon Márta
3
7
15
18
33
9
Erdélyi Eszter Perbete
AI
Schiller Veronika
1
4
10
18
28
10
Návrádi Dávid Komárom
Marianum
Simon Márta
1
8
6
18
24
11
Rigo Alex Jóka
GLAI
Ozsvald Horváth Katalin
2
7
11
10
21
12
Szusztor Simon Nagycétény
AI
Szolár Ferenc
2
6
12
8
20
S.sz.
Név
Település
Iskola
Felk. tanár
Rossz
Össz.
Ker.
Pontszám
1
Szighardt Anna Naszvad
AI
Gátasi Irén
6
4
30
36
66
2
Csáki Tamás Ipolyság
FFKIKI
Gódor Beáta
6
4
32
30
62
3
Varga Barnabás Köbölkút
StJAI
Szekeres Magdaléna
3
2
20
38
58
4
Péter Tamás Ipolybalog
IAAI
Hlavács Ferenc
5
3
27
28
55
5
Gönczöl Noémi Gúta
Nagyb.
Őri Márta
5
4
26
28
54
6
Lomen Zsófia Ipolyság
FFKIKI
Gódor Beáta
4
2
24
30
54
7
Melicher Antónia Dunaszerdahely
SZGYAI
Fülöpi Emőke
4
2
24
26
50
8
Peredy Abigél Hetény
TLAI
Kocsis János
1
0
14
30
44
9
Sárai Csongor Hetény
TLAI
Kocsis János
2
0
18
24
42
10
Kapusta Barnabás Zselíz
AI
Szelle Emőke
2
2
16
26
42
11
Balázs Lili Anna Gúta
CMAI
Révész Szabó Andrea
3
7
15
24
39
12
Urbán Ábel Komárom
Marianum
Balogh Claudia
2
2
16
22
38
13
Rádi Mátyás Ipolyság
FFKIKI
Gódor Beáta
4
6
20
16
36
14
Maczkó Fanni Komárom
EöAI
Andruskó Éva
3
7
15
20
35
15
Rakus János Hetény
TLAI
Kocsis János
0
5
5
28
33
16
Gál Norbert Gúta
Nagyb.
Őri Márta
1
5
9
22
31
17
Antala Sofia Csicsó
GSAIÓ
Mészáros Lajos
1
1
13
14
27
18
Nagy Bence Gúta
Nagyb.
Őri Márta
2
8
10
6
16
S.sz.
Név
Település
Iskola
Felk. tanár
Rossz
Össz.
Ker.
Pontszám
1
Aibek Viktor Galánta
KZG
Takács Zsuzsa
5
3
27
42
69
2
Koncser Dorina Szőgyén
CSLAI
Könözsi Éva
8
2
40
28
68
3
Kubica Ádám Galánta
KZG
Takács Zsuzsa
5
3
27
38
65
4
Fábik Viktor Zselíz
AI
Tar Myrtil
6
2
32
30
62
5
Szőcs Eszter Galánta
KZG
Takács Zsuzsa
6
2
32
28
60
6
Vörös Anna Gúta
II. RFAI
Fözö Andrea
5
0
30
26
56
7
Csiba Mátyás Pozsonyeperjes
AIÓ
Bohus Zsolt
6
2
32
20
52
S.sz.
Név
Település
Iskola
Felk. tanár
Rossz
Össz.
Ker.
Pontszám
1
Eliáš Simon Komárom
EöAI
Szlanicska Kornélia
9
1
45
62
107
2
Melicher Kinga Dunaszerdahely
SZGYA
Szlanicska Kornélia
9
1
45
60
105
3
Hodossy Noé Dunaszerdahely
SZGYAI
Kiss Szilvia
7
2
36
58
94
4
Matyó Simon Nagycétény
AI
Szolár Ferenc
8
2
40
52
92
5
Koháry Levente Ipolynyék
BalBAI
Nagy Gabriella
5
4
26
62
88
6
Modróczky Anna Pozsonyeperjes
AIÓ
Bohus Zsolt
4
2
24
30
54
7
Nagy Dániel Gúta
Nagyb.
Őri Márta
5
4
26
30
44
8
Polák Ján Michal Komárom
EöAI
Szlanicska Kornélia
4
1
25
38
63
9
Molnár Bence Gúta
II. RFAI
Holocsi József
7
3
35
26
61
10
Bašternák Dorina Hetény
TLAI
Kocsis János
3
1
21
38
59
11
Perleczky Fruzsina Felsőszeli
SZIAIÓ
Molnár Beáta
5
3
24
27
51
12
Zink Dóra Komárom
Marianum
Balogh Claudia
4
1
25
26
51
13
Angyal Zsófia Gúta
Nagyb.
Őri Márta
4
5
21
20
41
14
Virág Erik Dunaszerdahely
SZGYAI
Kiss Szilvia
6
4
30
10
40
15
Kocsis Csenge Eszter Gúta
II. RFAI
Holocsi József
4
6
20
12
32
16
Susik Kitti Komárom
Marianum
Balogh Claudia
2
2
16
10
26
A fejléc rövidítéseinek magyarázata:
Jó = ennyi jó választ jelölt meg a versenyző a feleletválasztásos részben
Rossz = ennyi rossz válasza volt a versenyzőnek a feleletválasztásos részben
Ezekből a pontszámot így számítjuk ki: 4 ∙ JÓ – ROSSZ + 10.
Össz. = ennyi pontot kapott a versenyző a feleletválasztásos részre
Ker. = a keresztrejtvényben szerzett pontok száma. (A jól beírt számjegyek kétszerese)
Pontszám = a az „Össz.” és a „Ker” összege
A döntőbe azok a tanulók jutottak be, akiknek az adatait pirossal szedtük.

A Katedra Matematikaverseny dunaszerdahelyi elődöntőjének (2021. szept. 10.) eredménylistája
Sorszám és név:

Település: Lakszakállas
Iskola: AI
Felkészítő tanár: Bajcsi Barnabás
Jó: 4
Rossz: 2
Össz.: 24
Ker.: 44
Pontszám: 68

Település: Perbete
Iskola: AI
Felkészítő tanár: Schiller Veronika
Jó: 4
Rossz: 2
Össz.: 24
Ker.: 34
Pontszám: 58

Település: Perbete
Iskola: AI
Felkészítő tanár: Schiller Veronika
Jó: 3
Rossz: 3
Össz.: 19
Ker.: 38
Pontszám: 57

Település: Jóka
Iskola: GLAI
Felkészítő tanár: Ozsvald Horváth Katalin
Jó: 3
Rossz: 1
Össz.: 21
Ker.: 34
Pontszám: 55

Település: Felsőszeli
Iskola: SZIAIÓ
Felkészítő tanár: Molnár Beáta
Jó: 3
Rossz: 3
Össz.: 19
Ker.: 32
Pontszám: 51

Település: Komárom
Iskola: EöAI
Felkészítő tanár: Labancz Katalin
Jó: 2
Rossz: 3
Össz.: 15
Ker.: 34
Pontszám: 49

Település: Zselíz
Iskola: AI
Felkészítő tanár: Szelle Emőke
Jó: 1
Rossz: 4
Össz.: 10
Ker.: 38
Pontszám: 48

Település: Komárom
Iskola: Marianum
Felkészítő tanár: Simon Márta
Jó: 3
Rossz: 7
Össz.: 15
Ker.: 18
Pontszám: 33

Település: Perbete
Iskola: AI
Felkészítő tanár: Schiller Veronika
Jó: 1
Rossz: 4
Össz.: 10
Ker.: 18
Pontszám: 28

Település: Komárom
Iskola: Marianum
Felkészítő tanár: Simon Márta
Jó: 1
Rossz: 8
Össz.: 6
Ker.: 18
Pontszám: 24

Település: Jóka
Iskola: GLAI
Felkészítő tanár: Ozsvald Horváth Katalin
Jó: 2
Rossz: 7
Össz.: 11
Ker.: 10
Pontszám: 21

Település: Nagycétény
Iskola: AI
Felkészítő tanár: Szolár Ferenc
Jó: 2
Rossz: 6
Össz.: 12
Ker.: 8
Pontszám: 20

Sorszám és név:

Település: Naszvad
Iskola: AI
Felkészítő tanár: Gátasi Irén
Jó: 6
Rossz: 4
Össz.: 30
Ker.: 36
Pontszám: 66

Település: Ipolyság
Iskola: FFKIKI
Felkészítő tanár: Gódor Beáta
Jó: 6
Rossz: 4
Össz.: 32
Pontszám: 62

Település: Köbölkút
Iskola: StJAI
Felkészítő tanár: Szekeres Magdaléna
Jó: 3
Rossz: 2
Össz.: 20
Ker.: 38
Pontszám: 58

Település: Ipolybalog
Iskola: IAAI
Felkészítő tanár: Hlavács Ferenc
Jó: 5
Rossz: 3
Össz.: 27
Ker.: 28
Pontszám: 55

Település: Gúta
Iskola: Nagyb.
Felkészítő tanár: Őri Márta
Jó: 5
Rossz: 4
Össz.: 26
Ker.: 28
Pontszám: 54

Település: Ipolyság
Iskola: FFKIKI
Felkészítő tanár: Gódor Beáta
Jó: 4
Rossz: 2
Össz.: 24
Ker.: 30
Pontszám: 54

Település: Dunaszerdahely
Iskola: SZGYAI
Felkészítő tanár: Fülöpi Emőke
Jó: 4
Rossz: 2
Össz.: 24
Ker.: 26
Pontszám: 50

Település: Hetény
Iskola: TLAI
Felkészítő tanár: Kocsis János
Jó: 1
Rossz: 0
Össz.: 14
Ker.: 30
Pontszám: 44

Település: Hetény
Iskola: TLAI
Felkészítő tanár: Kocsis János
Jó: 2
Rossz: 0
Össz.: 18
Ker.: 24
Pontszám: 42

Település: Zselíz
Iskola: AI
Felkészítő tanár: Szelle Emőke
Jó: 2
Rossz: 2
Össz.: 16
Ker.: 26
Pontszám: 42

Település: Gúta
Iskola: CMAI
Felkészítő tanár: Révész Szabó Andrea
Jó: 3
Rossz: 7
Össz.: 15
Ker.: 24
Pontszám: 39

Település: Komárom
Iskola: Marianum
Felkészítő tanár: Balogh Claudia
Jó: 2
Rossz: 2
Össz.: 16
Ker.: 22
Pontszám: 38

Település: Ipolyság
Iskola: FFKIKI
Felkészítő tanár: Gódor Beáta
Jó: 4
Rossz: 6
Össz.: 20
Ker.: 16
Pontszám: 36

Település: Komárom
Iskola: EöAI
Felkészítő tanár: Andruskó Éva
Jó: 3
Rossz: 7
Össz.: 15
Ker.: 20
Pontszám: 35

Település: Hetény
Iskola: TLAI
Felkészítő tanár: Kocsis János
Jó: 0
Rossz: 5
Össz.: 5
Ker.: 28
Pontszám: 33

Település: Gúta
Iskola: Nagyb.
Felkészítő tanár: Őri Márta
Jó: 1
Rossz: 5
Össz.: 9
Ker.: 22
Pontszám: 31

Település: Csicsó
Iskola: GSAIÓ
Felkészítő tanár: Mészáros Lajos
Jó: 1
Rossz: 1
Össz.: 13
Ker.: 14
Pontszám: 27

Település: Gúta
Iskola: Nagyb.
Felkészítő tanár: Őri Márta
Jó: 2
Rossz: 8
Össz.: 10
Ker.: 6
Pontszám: 16

Sorszám és név:

Település: Galánta
Iskola: KZG
Felkészítő tanár: Takács Zsuzsa
Jó: 5
Rossz: 3
Össz.: 27
Ker.: 42
Pontszám: 69

Település: Szőgyén
Iskola: CSLAI
Felkészítő tanár: Könözsi Éva
Jó: 8
Rossz: 2
Össz.: 40
Ker.: 28
Pontszám: 68

Település: Galánta
Iskola: KZG
Felkészítő tanár: Takács Zsuzsa
Jó: 5
Rossz: 3
Össz.: 27
Ker.: 38
Pontszám: 65

Település: Zselíz
Iskola: AI
Felkészítő tanár: Tar Myrtil
Jó: 6
Rossz: 2
Össz.: 32
Ker.: 30
Pontszám: 62

Település: Galánta
Iskola: KZG
Felkészítő tanár: Takács Zsuzsa
Jó: 6
Rossz: 2
Össz.: 32
Ker.: 28
Pontszám: 60

Település: Gúta
Iskola: II. RFAI
Felkészítő tanár: Fözö Andrea
Jó: 5
Rossz: 0
Össz.: 30
Ker.: 26
Pontszám: 56

Település: Pozsonyeperjes
Iskola: AIÓ
Felkészítő tanár: Bohus Zsolt
Jó: 6
Rossz: 2
Össz.: 32
Ker.: 20
Pontszám: 52

Sorszám és név:

Település: Komárom
Iskola: EöAI
Felkészítő tanár: Szlanicska Kornélia
Jó: 9
Rossz: 1
Össz.: 45
Ker.: 62
Pontszám: 107

Település: Dunaszerdahely
Iskola: SZGYA
Felkészítő tanár: Kiss Szilvia
Jó: 9
Rossz: 1
Össz.: 45
Ker.: 60
Pontszám: 105

Település: Dunaszerdahely
Iskola: SZGYAI
Felkészítő tanár: Kiss Szilvia
Jó: 7
Rossz: 2
Össz.: 36
Ker.: 58
Pontszám: 94

Település: Nagycétény
Iskola: AI
Felkészítő tanár: Szolár Ferenc
Jó: 8
Rossz: 2
Össz.: 40
Ker.: 52
Pontszám: 92

Település: Ipolynyék
Iskola: BalBAI
Felkészítő tanár: Nagy Gabriella
Jó: 5
Rossz: 4
Össz.: 26
Ker.: 62
Pontszám: 88

Település: Pozsonyeperjes
Iskola: AIÓ
Felkészítő tanár: Bohus Zsolt
Jó: 4
Rossz: 2
Össz.: 24
Ker.: 30
Pontszám: 54

Település: Gúta
Iskola: Nagyb.
Felkészítő tanár: Őri Márta
Jó: 5
Rossz: 4
Össz.: 26
Ker.: 30
Pontszám: 44

Település: Komárom
Iskola: EöAI
Felkészítő tanár: Szlanicska Kornélia
Jó: 4
Rossz: 1
Össz.: 25
Ker.: 38
Pontszám: 63

Település: Gúta
Iskola: II. RFAI
Felkészítő tanár: Holocsi József
Jó: 7
Rossz: 3
Össz.: 35
Ker.: 26
Pontszám: 61

Település: Hetény
Iskola: TLAI
Felkészítő tanár: Kocsis János
Jó: 3
Rossz: 1
Össz.: 21
Ker.: 38
Pontszám: 59

Település: Felsőszeli
Iskola: SZIAIÓ
Felkészítő tanár: Molnár Beáta
Jó: 5
Rossz: 3
Össz.: 24
Ker.: 27
Pontszám: 51

Település: Komárom
Iskola: Marianum
Felkészítő tanár: Balogh Claudia
Jó: 4
Rossz: 1
Össz.: 25
Ker.: 26
Pontszám: 51

Település: Gúta
Iskola: Nagyb.
Felkészítő tanár: Őri Márta
Jó: 4
Rossz: 5
Össz.: 21
Ker.: 20
Pontszám: 41

Település: Dunaszerdahely
Iskola: SZGYAI
Felkészítő tanár: Kiss Szilvia
Jó: 6
Rossz: 4
Össz.: 30
Ker.: 10
Pontszám: 40

Település: Gúta
Iskola: II. RFAI
Felkészítő tanár: Holocsi József
Jó: 4
Rossz: 6
Össz.: 20
Ker.: 12
Pontszám: 32

Település: Komárom
Iskola: Marianum
Felkészítő tanár: Balogh Claudia
Jó: 2
Rossz: 2
Össz.: 16
Ker.: 10
Pontszám: 26

A fejléc rövidítéseinek magyarázata:
Jó = ennyi jó választ jelölt meg a versenyző a feleletválasztásos részben
Rossz = ennyi rossz válasza volt a versenyzőnek a feleletválasztásos részben
Ezekből a pontszámot így számítjuk ki: 4 ∙ JÓ – ROSSZ + 10.
Össz. = ennyi pontot kapott a versenyző a feleletválasztásos részre
Ker. = a keresztrejtvényben szerzett pontok száma. (A jól beírt számjegyek kétszerese)
Pontszám = a az „Össz.” és a „Ker” összege
A döntőbe azok a tanulók jutottak be, akiknek az adatait pirossal szedtük.

Tisztelt Kollégák, kedves Versenyzők!

Matematikaversenyünk huszonhetedik évfolyamát kezdjük el. A verseny mostantól online formában folyik, ami önmagában nagy változtatásnak tűnhet, de – amint az alábbiakból is kiderül – sok mindent változatlanul hagytunk. A levelező részt négyfordulósra tervezzük, és a korcsoportok a matematikai olimpia korcsoport-beosztásához igazodnak: a nyolcosztályos gimnáziumok primósai a hatodikosokkal, a secundósai a hetedikesekkel, tertiásai a nyolcadikosokkal, quartásai pedig a kilencedikesekkel kerülnek egy csoportba. (Értelemszerűen: a quinta diákjai nem vehetnek részt a versenyen.) A nyolcosztályos gimnáziumok diákjainak nevezésénél a felkészítő tanárok az évfolyamnak megfelelő alapiskolás évfolyamot tüntessék fel!
 
A feladatok sorszámozásán nem változtatunk. A kódszámban a római szám a forduló sorszámát jelöli, az ezt követő arab szám vagy számcsoport azt, hogy a feladat hányadikosoknak szól, a végén álló arab szám pedig a feladat sorszáma. A III–56–1. kódszám tehát azt jelenti, hogy ez a III. forduló 1. feladata az ötödikesek és hatodikosok számára.
 
A nevezési díj összege (7 euró/tanuló) nem változik, a befizetés módjáról azonban egy későbbi időpontban értesítjük az érdeklődő iskolák felkészítő tanárait. A regisztrációs díjat eltöröltük, hiszen lapunk nem fog nyomtatott formában megjelenni. Nevezési szándékukat a versenyszervező felé jelezzék, de kitöltés után azt ne a honlapra, hanem a versenyszervező e-mailcímére (horvath.​geza@​slovanet.​sk) küldjék vissza! A benevezett tanulók akkor kerülnek fel a regisztráltak listájára, amikor a versenyszervező (e-mailben) megkapja a nevezési díj befizetését igazoló csekk vagy bankszámla-kivonat szkennelt képét. (A nevezés módja részletesen olvasható a  Nevezés fülre kattintva.)
 
A feladatlapok kidolgozásának formája semmit sem változik: A megoldásokat A4-es papírlapon kell beküldeni. Egy forduló valamennyi feladatának megoldása ugyanarra a papírlapra kerülhet, és a lapnak mindkét oldalára lehet dolgozni. A versenyző minden alkalommal tüntesse fel a jobb felső sarokban (olvashatóan, lehetőleg nyomtatott betűkkel!) a nevét, az osztályt, a felkészítő tanár nevét, az iskola nevét, címét és irányítószámát. Ajánlatos ugyanazon iskola ugyanazon kategóriájába tartozó tanulóinak megoldásait egyetlen borítékban küldeni. A megoldásokat postai úton (tehát nem e-mailben!) kell a feladatjavítók címére eljuttatni.
 
A megoldásokat ebben a tanévben is az 5—6. osztályosok más címre küldik, mint a 7—8—9. osztályosok. Az 5—6. osztály versenyzői (és a nyolcosztályos gimnáziumok primósai) továbbra is PaedDr. Kiss Szilvia címére (Ul. Sv. Juraja 4, 929 01 Dunajská Streda), a 7—8—9. osztályosok (és a nyolcosztályos gimnáziumok secundósai, tertiásai és quartásai) viszont Bajcsi Barnabás címére (ZŠ s VJM Sokolce, Hlavná 27, 946 17 Sokolce) küldjék a megoldásaikat! A legötletesebb megoldásokat honlapunkon is közzétesszük.
 
A rugalmasabb kapcsolattartás érdekében közöljük a javító pedagógusok e-mail-címét is: Kiss Szilvia: kiszi@​post.​sk, Bajcsi Barnabás: barnabas.​bajcsi@​gmail.​com.
 
Ahogy ezt már az előző években is elmondtuk: a tanári-szülői segítség ezúttal sem tilos, de formáját és mértékét annak tudatában kell megválasztani, hogy a verseny elődöntővel és zárt rendszerű fordulóval ér véget, ahová a tanulók nem hozzák magukkal a levelező részben szerzett pontjaikat. Az országos elődöntőbe jutáshoz azonban jó eredményt kell elérni a levelező részben. Ezért előfordulhat, hogy a túl sok segítséget igénybe vevő tanulók olyanokat ütnek el az országos elődöntőbe jutástól, akik náluk jobban szerepelnének.
 
Felkérjük kedves kollégáinkat, hogy küldjenek érdekes (lehetőleg saját ötletből született) feladatokat versenyünk részére. Ezekhez szíveskedjenek szerzői megoldást is mellékelni! A kitűzésre szánt feladatokat a RNDr. Horváth Géza, Sládkovičova 5, 937 01 Želiezovce címre vagy a horvath.​geza@​slovanet.​sk e-mailcímre várjuk. Amennyiben a feladathoz ábra/ábrák is tartozik/tartoznak, azt szíveskedjenek jpg-formátumban mellékelni.
 
Mindenkinek jó versenyzést kívánok.
 
Tájékoztatás a 2020/2021-es Katedra Matematikaverseny döntőjével kapcsolatban
 
A Katedrában megjelent utolsó információ arról szólt, hogy a tavalyi 5–8.  osztályosok döntőjét 2021. szeptember 24-én rendezzük meg. Ez – sajnos – már nem felel meg a valóságnak egy nagyon egyszerű tény miatt: nem tudok egyszerre két helyen jelen lenni. Ugyanebben az időpontban az Szlovákiai Magyar Pedagógusok Vass Lajos Kórusával Debrecenben fogunk szerepelni. Két további változásról is be kell számolnom:
 
1.) a döntőt elődöntő fogja megelőzni: szeptember 9-én (csütörtökön) Kassán és szeptember 10-én (pénteken) Dunaszerdahelyen. (Az „alanyi jogon” bejutottaknak, tehát azoknak, akik I. díjasok voltak a legutóbbi Katedra-döntőn, természetesen nem kell részt venniük az elődöntőn.) Tudom, a határidő nagyon rövid, de az elődöntők névsorait, kódlapjait… el kell készítenem, kérem a felkészítő tanárokat, hogy legkésőbb szeptember 4-ig (szombatig) küldjék el a nevezésüket egy e-mailben a következő adatokkal (ebben a sorrendben): Település, Iskola, Évfolyam, Tanuló, Felkészítő tanár, az elődöntő választott helyszíne (tehát Kassa vagy Dunaszerdahely). Az elődöntőt rendező iskolák szervező tanárait kérem, hogy a lehető leggyorsabban küldjék el kívánalmaikat (maszkviselés, oltási igazolvány, …), és ha van kitöltendő nyomtatvány, azt is küldjék el a felkészítő tanároknak.
 
2.) Az országos döntő legvalószínűbb időpontja október 15. (péntek), helyszíne Dunaszerdahely.
 
Horváth Géza,   
versenyszervező

Áttekintés a Katedra Matematikaverseny levelező fordulóiról és országos döntőiről

S. sz.
Tanév
Versenyszervező
Levelező rész
Döntő
Feladatjavítók
Helyszíne
Időpontja
A feladatsorok
összeállítója
I.
1995/1996
Horváth Géza
László Béla
Nagy László
Juhász Anikó
Gímes
1996. 6. 21–23.
Újváry István
Minda Mihály
Minda Mihályné
II.
1996/1997
Horváth Géza
László Béla
és munkatársai
Nagymegyer
1997. 5. 10–11.
Róka Sándor
III.
1997/1998
Horváth Géza
László Béla
Komzsík Attila
Végh Vince
Dunaszerdahely
1998. 5. 8–9.
Károlyi Károly
IV.
1998/1999
Horváth Géza
László Béla
Fehér Zoltán
Gálik Zsuzsanna
Komzsík Attila
Somorja
1999. 5. 6–8.
Károlyi Károly
V.
1999/2000
Horváth Géza
Culka Cecília
Rimaszombat
2000. 5. 5–6.
Károlyi Károly
VI.
2000/2001
Horváth Géza
Csúsz Ilona
Csúsz László
Dunaszerdahely
2001. 5. 11–12.
Róka Sándor
VII.
2001/2002
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Dunaszerdahely
2002. 5. 10–12.
Brenyó Mihályné
Brenyó Mihály
VIII.
2002/2003
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Dunaszerdahely
2003. 5. 10–11.
Károlyi Károly
IX.
2003/2004
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Rimaszombat
2004. 5. 8–9.
Károlyi Károly
X.
2004/2005
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Dunaszerdahely
2005. 5. 6–7.
Károlyi Károly
XI.
2005/2006
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Dunaszerdahely
2006. 5. 5–6.
Károlyi Károly
XII.
2006/2007
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Dunaszerdahely
2007. 5. 4–5.
Károlyi Károly
XIII.
2007/2008
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Dunaszerdahely
2008. 5. 9–10.
Károlyi Károly
XIV.
2008/2009
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Rimaszombat
2009. 5. 1–2.
Károlyi Károly
XV.
2009/2010
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Dunaszerdahely
2010. 5. 7–8.
Károlyi Károly
XVI.
2010/2011
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Dunaszerdahely
2011. 5. 6–7.
Károlyi Károly
XVII.
2011/2012
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Dunaszerdahely
2012. 5. 4–5.
Károlyi Károly
XVIII.
2012/2013
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Dunaszerdahely
2013. 5. 3–4.
Károlyi Károly
XIX.
2013/2014
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Dunaszerdahely
2014. 5. 9–10.
Károlyi Károly
XX.
2014/2015
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Dunaszerdahely
2015. 5. 7–8.
Károlyi Károly
Horváth Géza
XXI.
2015/2016
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Lancz István
Dunaszerdahely
2016. 5. 6–7.
Károlyi Károly
Horváth Géza
XXII.
2016/2017
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Bajcsi Barnabás
Dunaszerdahely
2017. 5. 5–6.
Károlyi Károly
Horváth Géza
XXIII.
2017/2018
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Bajcsi Barnabás
Dunaszerdahely
2018. 5. 4–5.
Károlyi Károly
Horváth Géza
XXIV.
2018/2019
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Bajcsi Barnabás
Dunaszerdahely
2017. 5. 3–4.
Károlyi Károly
Horváth Géza
XXV.
2019/2020
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Bajcsi Barnabás
Dunaszerdahely
ELMARADT
XXVI.
2020/2021
Horváth Géza
Kiss Szilvia
Bajcsi Barnabás
Dunaszerdahely
Tervezett időpont:
2021 októbere
Károlyi Károly
Horváth Géza

Áttekintés a Katedra Matematikaverseny levelező fordulóiról és országos döntőiről

Tanév:
1995/1996

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
László Béla
Nagy László
Juhász Anikó

A döntő helyszíne:
Gímes

A döntő időpontja:
1996. 6. 21–23.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Újváry István
Minda Mihály
Minda Mihályné

Tanév:
1996/1997

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
László Béla és munkatársai

A döntő helyszíne:
Nagymegyer

A döntő időpontja:
1997. 5. 10–11.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Róka Sándor

Tanév:
1997/1998

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
László Béla
Komzsík Attila
Végh Vince

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
1998. 5. 8–9.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
1998/1999

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
László Béla
Fehér Zoltán
Gálik Zsuzsanna
Komzsík Attila

A döntő helyszíne:
Somorja

A döntő időpontja:
1999. 5. 6–8.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
1999/2000

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Culka Cecília

A döntő helyszíne:
Rimaszombat

A döntő időpontja:
2000. 5. 5–6.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
2000/2001

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Csúsz Ilona
Csúsz László

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2001. 5. 11–12.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Róka Sándor

Tanév:
2001/2002

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2002. 5. 10–12.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Brenyó Mihályné
Brenyó Mihály

Tanév:
2002/2003

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2003. 5. 10–11.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
2003/2004

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Rimaszombat

A döntő időpontja:
2004. 5. 8–9.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
2004/2005

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2005. 5. 6–7.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
2005/2006

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2006. 5. 5–6.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
2006/2007

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2007. 5. 4–5.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
2007/2008

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2008. 5. 9–10.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
2008/2009

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Rimaszombat

A döntő időpontja:
2009. 5. 1–2.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
2009/2010

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2010. 5. 7–8.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
2010/2011

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2011. 5. 6–7.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
2011/2012

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2012. 5. 4–5.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
2012/2013

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2013. 5. 3–4.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
2013/2014

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2014. 5. 9–10.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly

Tanév:
2014/2015

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2015. 5. 7–8.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly
Horváth Géza

Tanév:
2015/2016

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Lancz István

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2016. 5. 6–7.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly
Horváth Géza

Tanév:
2016/2017

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Bajcsi Barnabás

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2017. 5. 5–6.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly
Horváth Géza

Tanév:
2017/2018

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Bajcsi Barnabás

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2018. 5. 4–5.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly
Horváth Géza

Tanév:
2018/2019

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Bajcsi Barnabás

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
2019. 5. 3–4.

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly
Horváth Géza

Tanév:
2019/2020

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Bajcsi Barnabás

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
ELMARADT

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:

Tanév:
2020/2021

Versenyszervező:
Horváth Géza

A levelező rész feladatjavítói:
Kiss Szilvia
Bajcsi Barnabás

A döntő helyszíne:
Dunaszerdahely

A döntő időpontja:
Tervezett időpont:
2021 októbere

A döntőben előforduló feladatsorok összeállítói:
Károlyi Károly
Horváth Géza

Versenyszervező:
     RNDr. Horváth Géza

     Sládkovičova 5
     Želiezovce (Zselíz)
     937 01
     horvath.​geza@​slovanet.​sk
     0908 164 083

 
 


Feladatjavítók:
     V-VI. osztály:
          PaedDr. Kiss Szilvia
          Ul. Sv. Juraja 4
          Dunajská Streda (Dunaszerdahely)
          929 01
          kiszi@​post.​sk
          0907 317 863

 
 
     VII-VIII-IX. osztály:
          Mgr. Bajcsi Barnabás
          ZŠ s VJM Sokolce (Lakszakállas)
          Hlavná 27
          Sokolce
          946 17
          barnabas.​bajcsi@​gmail.​com
          0905 798 672

 

Nevezés a Katedra Matematikaverseny levelező részébe
 

  1. A felkészítő tanár küldjön egy rövid e-mailt a versenyszervező címére: horvath.​geza@​slovanet.​sk
    A nevezést kérő e-mail tartalmazza az iskola településének nevét, az iskola nevét, a felkészítő tanár nevét és e-mail-címét! Kb. így:
    „Szeretném benevezni a nógrádcsanálosi Rózsa Sándor Alapiskola 4 tanulóját a Katedra Matematikaversenybe. Nagy Izidor. nagyizidor@​gmail.​com”
  2. Ezt követően a versenyszervező elküldi a Nevezési ívet a megadott e-mail-címre.
  3. A kitöltött Nevezési ívet a felkészítő tanár elküldi a versenyszervező címére.
  4. Az iskola kifizeti a tanulónkénti 7 eurós nevezési díjat.
  5. A felkészítő tanár elküldi a kifizetést igazoló postai csekk vagy bankszámla-kivonat szkennelt képét a versenyszervező címére.
  6. Ezt követően a versenyszervező regisztrálja a tanuló(ka)t, a tanuló(k) neve felkerül a pontozólapra.

Nevezés a Katedra Matematikaverseny levelező részébe
 

  1. A felkészítő tanár küldjön egy rövid e-mailt a versenyszervező címére: horvath.​geza@​slovanet.​sk
    A nevezést kérő e-mail tartalmazza az iskola településének nevét, az iskola nevét, a felkészítő tanár nevét és e-mail-címét! Kb. így:
    „Szeretném benevezni a nógrádcsanálosi Rózsa Sándor Alapiskola 4 tanulóját a Katedra Matematikaversenybe. Nagy Izidor. nagyizidor@​gmail.​com”
  2. Ezt követően a versenyszervező elküldi a Nevezési ívet a megadott e-mail-címre.
  3. A kitöltött Nevezési ívet a felkészítő tanár elküldi a versenyszervező címére.
  4. Az iskola kifizeti a tanulónkénti 7 eurós nevezési díjat.
  5. A felkészítő tanár elküldi a kifizetést igazoló postai csekk vagy bankszámla-kivonat szkennelt képét a versenyszervező címére.
  6. Ezt követően a versenyszervező regisztrálja a tanuló(ka)t, a tanuló(k) neve felkerül a pontozólapra.

Nevezés a Katedra Matematikaverseny levelező részébe
 

  1. A felkészítő tanár küldjön egy rövid e-mailt a versenyszervező címére: horvath.​geza@​slovanet.​sk
    A nevezést kérő e-mail tartalmazza az iskola településének nevét, az iskola nevét, a felkészítő tanár nevét és e-mail-címét! Kb. így:
    „Szeretném benevezni a nógrádcsanálosi Rózsa Sándor Alapiskola 4 tanulóját a Katedra Matematikaversenybe. Nagy Izidor. nagyizidor@​gmail.​com”
  2. Ezt követően a versenyszervező elküldi a Nevezési ívet a megadott e-mail-címre.
  3. A kitöltött Nevezési ívet a felkészítő tanár elküldi a versenyszervező címére.
  4. Az iskola kifizeti a tanulónkénti 7 eurós nevezési díjat.
  5. A felkészítő tanár elküldi a kifizetést igazoló postai csekk vagy bankszámla-kivonat szkennelt képét a versenyszervező címére.
  6. Ezt követően a versenyszervező regisztrálja a tanuló(ka)t, a tanuló(k) neve felkerül a pontozólapra.

Nevezés a Katedra Matematikaverseny levelező részébe
 

  1. A felkészítő tanár küldjön egy rövid e-mailt a versenyszervező címére: horvath.​geza@​slovanet.​sk
    A nevezést kérő e-mail tartalmazza az iskola településének nevét, az iskola nevét, a felkészítő tanár nevét és e-mail-címét! Kb. így:
    „Szeretném benevezni a nógrádcsanálosi Rózsa Sándor Alapiskola 4 tanulóját a Katedra Matematikaversenybe. Nagy Izidor. nagyizidor@​gmail.​com”
  2. Ezt követően a versenyszervező elküldi a Nevezési ívet a megadott e-mail-címre.
  3. A kitöltött Nevezési ívet a felkészítő tanár elküldi a versenyszervező címére.
  4. Az iskola kifizeti a tanulónkénti 7 eurós nevezési díjat.
  5. A felkészítő tanár elküldi a kifizetést igazoló postai csekk vagy bankszámla-kivonat szkennelt képét a versenyszervező címére.
  6. Ezt követően a versenyszervező regisztrálja a tanuló(ka)t, a tanuló(k) neve felkerül a pontozólapra.

A képre kattintva letölthető
A képre koppintva letölthető

A képre kattintva letölthető
A képre koppintva letölthető

A képre kattintva letölthető
A képre koppintva letölthető

A képre kattintva letölthető
A képre koppintva letölthető

A Katedra Matematikaverseny duna­szerdahelyi elődöntőjének (2021. szept. 10.) eredménylistája
S.sz.
Név
Település
Iskola
Felk. tanár
Rossz
Össz.
Ker.
Pontszám
1
Varga Dominik Lakszakállas
AI
Bajcsi Barnabás
4
2
24
44
68
2
Pinke Zsófia Perbete
AI
Schiller Veronika
4
2
24
34
58
3
Madarász Ferenc Perbete
AI
Schiller Veronika
3
3
19
38
57
4
Kemény Csaba Jóka
GLAI
Ozsvald Horváth Katalin
3
1
21
34
55
5
Göndör Áron Felsőszeli
SZIAIÓ
Molnár Beáta
3
3
19
32
51
6
Simon Szilárd Komárom
EöAI
Labancz Katalin
2
3
15
34
49
7
Raj Krisztián Zselíz
AI
Szelle Emőke
1
4
10
38
48
8
Vámos Panna Komárom
Marianum
Simon Márta
3
7
15
18
33
9
Erdélyi Eszter Perbete
AI
Schiller Veronika
1
4
10
18
28
10
Návrádi Dávid Komárom
Marianum
Simon Márta
1
8
6
18
24
11
Rigo Alex Jóka
GLAI
Ozsvald Horváth Katalin
2
7
11
10
21
12
Szusztor Simon Nagycétény
AI
Szolár Ferenc
2
6
12
8
20
S.sz.
Név
Település
Iskola
Felk. tanár
Rossz
Össz.
Ker.
Pontszám
1
Szighardt Anna Naszvad
AI
Gátasi Irén
6
4
30
36
66
2
Csáki Tamás Ipolyság
FFKIKI
Gódor Beáta
6
4
32
30
62
3
Varga Barnabás Köbölkút
StJAI
Szekeres Magdaléna
3
2
20
38
58
4
Péter Tamás Ipolybalog
IAAI
Hlavács Ferenc
5
3
27
28
55
5
Gönczöl Noémi Gúta
Nagyb.
Őri Márta
5
4
26
28
54
6
Lomen Zsófia Ipolyság
FFKIKI
Gódor Beáta
4
2
24
30
54
7
Melicher Antónia Dunaszerdahely
SZGYAI
Fülöpi Emőke
4
2
24
26
50
8
Peredy Abigél Hetény
TLAI
Kocsis János
1
0
14
30
44
9
Sárai Csongor Hetény
TLAI
Kocsis János
2
0
18
24
42
10
Kapusta Barnabás Zselíz
AI
Szelle Emőke
2
2
16
26
42
11
Balázs Lili Anna Gúta
CMAI
Révész Szabó Andrea
3
7
15
24
39
12
Urbán Ábel Komárom
Marianum
Balogh Claudia
2
2
16
22
38
13
Rádi Mátyás Ipolyság
FFKIKI
Gódor Beáta
4
6
20
16
36
14
Maczkó Fanni Komárom
EöAI
Andruskó Éva
3
7
15
20
35
15
Rakus János Hetény
TLAI
Kocsis János
0
5
5
28
33
16
Gál Norbert Gúta
Nagyb.
Őri Márta
1
5
9
22
31
17
Antala Sofia Csicsó
GSAIÓ
Mészáros Lajos
1
1
13
14
27
18
Nagy Bence Gúta
Nagyb.
Őri Márta
2
8
10
6
16
S.sz.
Név
Település
Iskola
Felk. tanár
Rossz
Össz.
Ker.
Pontszám
1
Aibek Viktor Galánta
KZG
Takács Zsuzsa
5
3
27
42
69
2
Koncser Dorina Szőgyén
CSLAI
Könözsi Éva
8
2
40
28
68
3
Kubica Ádám Galánta
KZG
Takács Zsuzsa
5
3
27
38
65
4
Fábik Viktor Zselíz
AI
Tar Myrtil
6
2
32
30
62
5
Szőcs Eszter Galánta
KZG
Takács Zsuzsa
6
2
32
28
60
6
Vörös Anna Gúta
II. RFAI
Fözö Andrea
5
0
30
26
56
7
Csiba Mátyás Pozsonyeperjes
AIÓ
Bohus Zsolt
6
2
32
20
52
S.sz.
Név
Település
Iskola
Felk. tanár
Rossz
Össz.
Ker.
Pontszám
1
Eliáš Simon Komárom
EöAI
Szlanicska Kornélia
9
1
45
62
107
2
Melicher Kinga Dunaszerdahely
SZGYA
Szlanicska Kornélia
9
1
45
60
105
3
Hodossy Noé Dunaszerdahely
SZGYAI
Kiss Szilvia
7
2
36
58
94
4
Matyó Simon Nagycétény
AI
Szolár Ferenc
8
2
40
52
92
5
Koháry Levente Ipolynyék
BalBAI
Nagy Gabriella
5
4
26
62
88
6
Modróczky Anna Pozsonyeperjes
AIÓ
Bohus Zsolt
4
2
24
30
54
7
Nagy Dániel Gúta
Nagyb.
Őri Márta
5
4
26
30
44
8
Polák Ján Michal Komárom
EöAI
Szlanicska Kornélia
4
1
25
38
63
9
Molnár Bence Gúta
II. RFAI
Holocsi József
7
3
35
26
61
10
Bašternák Dorina Hetény
TLAI
Kocsis János
3
1
21
38
59
11
Perleczky Fruzsina Felsőszeli
SZIAIÓ
Molnár Beáta
5
3
24
27
51
12
Zink Dóra Komárom
Marianum
Balogh Claudia
4
1
25
26
51
13
Angyal Zsófia Gúta
Nagyb.
Őri Márta
4
5
21
20
41
14
Virág Erik Dunaszerdahely
SZGYAI
Kiss Szilvia
6
4
30
10
40
15
Kocsis Csenge Eszter Gúta
II. RFAI
Holocsi József
4
6
20
12
32
16
Susik Kitti Komárom
Marianum
Balogh Claudia
2
2
16
10
26
A fejléc rövidítéseinek magyarázata:
Jó = ennyi jó választ jelölt meg a versenyző a feleletválasztásos részben
Rossz = ennyi rossz válasza volt a versenyzőnek a feleletválasztásos részben
Ezekből a pontszámot így számítjuk ki: 4 ∙ JÓ – ROSSZ + 10.
Össz. = ennyi pontot kapott a versenyző a feleletválasztásos részre
Ker. = a keresztrejtvényben szerzett pontok száma. (A jól beírt számjegyek kétszerese)
Pontszám = a az „Össz.” és a „Ker” összege
A döntőbe azok a tanulók jutottak be, akiknek az adatait pirossal szedtük.

A Katedra Matematikaverseny dunaszerdahelyi elődöntőjének (2021. szept. 10.) eredménylistája
Sorszám és név:

Település: Lakszakállas
Iskola: AI
Felkészítő tanár: Bajcsi Barnabás
Jó: 4
Rossz: 2
Össz.: 24
Ker.: 44
Pontszám: 68

Település: Perbete
Iskola: AI
Felkészítő tanár: Schiller Veronika
Jó: 4
Rossz: 2
Össz.: 24
Ker.: 34
Pontszám: 58

Település: Perbete
Iskola: AI
Felkészítő tanár: Schiller Veronika
Jó: 3
Rossz: 3
Össz.: 19
Ker.: 38
Pontszám: 57

Település: Jóka
Iskola: GLAI
Felkészítő tanár: Ozsvald Horváth Katalin
Jó: 3
Rossz: 1
Össz.: 21
Ker.: 34
Pontszám: 55

Település: Felsőszeli
Iskola: SZIAIÓ
Felkészítő tanár: Molnár Beáta
Jó: 3
Rossz: 3
Össz.: 19
Ker.: 32
Pontszám: 51

Település: Komárom
Iskola: EöAI
Felkészítő tanár: Labancz Katalin
Jó: 2
Rossz: 3
Össz.: 15
Ker.: 34
Pontszám: 49

Település: Zselíz
Iskola: AI
Felkészítő tanár: Szelle Emőke
Jó: 1
Rossz: 4
Össz.: 10
Ker.: 38
Pontszám: 48

Település: Komárom
Iskola: Marianum
Felkészítő tanár: Simon Márta
Jó: 3
Rossz: 7
Össz.: 15
Ker.: 18
Pontszám: 33

Település: Perbete
Iskola: AI
Felkészítő tanár: Schiller Veronika
Jó: 1
Rossz: 4
Össz.: 10
Ker.: 18
Pontszám: 28

Település: Komárom
Iskola: Marianum
Felkészítő tanár: Simon Márta
Jó: 1
Rossz: 8
Össz.: 6
Ker.: 18
Pontszám: 24

Település: Jóka
Iskola: GLAI
Felkészítő tanár: Ozsvald Horváth Katalin
Jó: 2
Rossz: 7
Össz.: 11
Ker.: 10
Pontszám: 21

Település: Nagycétény
Iskola: AI
Felkészítő tanár: Szolár Ferenc
Jó: 2
Rossz: 6
Össz.: 12
Ker.: 8
Pontszám: 20

Sorszám és név:

Település: Naszvad
Iskola: AI
Felkészítő tanár: Gátasi Irén
Jó: 6
Rossz: 4
Össz.: 30
Ker.: 36
Pontszám: 66

Település: Ipolyság
Iskola: FFKIKI
Felkészítő tanár: Gódor Beáta
Jó: 6
Rossz: 4
Össz.: 32
Pontszám: 62

Település: Köbölkút
Iskola: StJAI
Felkészítő tanár: Szekeres Magdaléna
Jó: 3
Rossz: 2
Össz.: 20
Ker.: 38
Pontszám: 58

Település: Ipolybalog
Iskola: IAAI
Felkészítő tanár: Hlavács Ferenc
Jó: 5
Rossz: 3
Össz.: 27
Ker.: 28
Pontszám: 55

Település: Gúta
Iskola: Nagyb.
Felkészítő tanár: Őri Márta
Jó: 5
Rossz: 4
Össz.: 26
Ker.: 28
Pontszám: 54

Település: Ipolyság
Iskola: FFKIKI
Felkészítő tanár: Gódor Beáta
Jó: 4
Rossz: 2
Össz.: 24
Ker.: 30
Pontszám: 54

Település: Dunaszerdahely
Iskola: SZGYAI
Felkészítő tanár: Fülöpi Emőke
Jó: 4
Rossz: 2
Össz.: 24
Ker.: 26
Pontszám: 50

Település: Hetény
Iskola: TLAI
Felkészítő tanár: Kocsis János
Jó: 1
Rossz: 0
Össz.: 14
Ker.: 30
Pontszám: 44

Település: Hetény
Iskola: TLAI
Felkészítő tanár: Kocsis János
Jó: 2
Rossz: 0
Össz.: 18
Ker.: 24
Pontszám: 42

Település: Zselíz
Iskola: AI
Felkészítő tanár: Szelle Emőke
Jó: 2
Rossz: 2
Össz.: 16
Ker.: 26
Pontszám: 42

Település: Gúta
Iskola: CMAI
Felkészítő tanár: Révész Szabó Andrea
Jó: 3
Rossz: 7
Össz.: 15
Ker.: 24
Pontszám: 39

Település: Komárom
Iskola: Marianum
Felkészítő tanár: Balogh Claudia
Jó: 2
Rossz: 2
Össz.: 16
Ker.: 22
Pontszám: 38

Település: Ipolyság
Iskola: FFKIKI
Felkészítő tanár: Gódor Beáta
Jó: 4
Rossz: 6
Össz.: 20
Ker.: 16
Pontszám: 36

Település: Komárom
Iskola: EöAI
Felkészítő tanár: Andruskó Éva
Jó: 3
Rossz: 7
Össz.: 15
Ker.: 20
Pontszám: 35

Település: Hetény
Iskola: TLAI
Felkészítő tanár: Kocsis János
Jó: 0
Rossz: 5
Össz.: 5
Ker.: 28
Pontszám: 33

Település: Gúta
Iskola: Nagyb.
Felkészítő tanár: Őri Márta
Jó: 1
Rossz: 5
Össz.: 9
Ker.: 22
Pontszám: 31

Település: Csicsó
Iskola: GSAIÓ
Felkészítő tanár: Mészáros Lajos
Jó: 1
Rossz: 1
Össz.: 13
Ker.: 14
Pontszám: 27

Település: Gúta
Iskola: Nagyb.
Felkészítő tanár: Őri Márta
Jó: 2
Rossz: 8
Össz.: 10
Ker.: 6
Pontszám: 16

Sorszám és név:

Település: Galánta
Iskola: KZG
Felkészítő tanár: Takács Zsuzsa
Jó: 5
Rossz: 3
Össz.: 27
Ker.: 42
Pontszám: 69

Település: Szőgyén
Iskola: CSLAI
Felkészítő tanár: Könözsi Éva
Jó: 8
Rossz: 2
Össz.: 40
Ker.: 28
Pontszám: 68

Település: Galánta
Iskola: KZG
Felkészítő tanár: Takács Zsuzsa
Jó: 5
Rossz: 3
Össz.: 27
Ker.: 38
Pontszám: 65

Település: Zselíz
Iskola: AI
Felkészítő tanár: Tar Myrtil
Jó: 6
Rossz: 2
Össz.: 32
Ker.: 30
Pontszám: 62

Település: Galánta
Iskola: KZG
Felkészítő tanár: Takács Zsuzsa
Jó: 6
Rossz: 2
Össz.: 32
Ker.: 28
Pontszám: 60

Település: Gúta
Iskola: II. RFAI
Felkészítő tanár: Fözö Andrea
Jó: 5
Rossz: 0
Össz.: 30
Ker.: 26
Pontszám: 56

Település: Pozsonyeperjes
Iskola: AIÓ
Felkészítő tanár: Bohus Zsolt
Jó: 6
Rossz: 2
Össz.: 32
Ker.: 20
Pontszám: 52

Sorszám és név:

Település: Komárom
Iskola: EöAI
Felkészítő tanár: Szlanicska Kornélia
Jó: 9
Rossz: 1
Össz.: 45
Ker.: 62
Pontszám: 107

Település: Dunaszerdahely
Iskola: SZGYA
Felkészítő tanár: Kiss Szilvia
Jó: 9
Rossz: 1
Össz.: 45
Ker.: 60
Pontszám: 105

Település: Dunaszerdahely
Iskola: SZGYAI
Felkészítő tanár: Kiss Szilvia
Jó: 7
Rossz: 2
Össz.: 36
Ker.: 58
Pontszám: 94

Település: Nagycétény
Iskola: AI
Felkészítő tanár: Szolár Ferenc
Jó: 8
Rossz: 2
Össz.: 40
Ker.: 52
Pontszám: 92

Település: Ipolynyék
Iskola: BalBAI
Felkészítő tanár: Nagy Gabriella
Jó: 5
Rossz: 4
Össz.: 26
Ker.: 62
Pontszám: 88

Település: Pozsonyeperjes
Iskola: AIÓ
Felkészítő tanár: Bohus Zsolt
Jó: 4
Rossz: 2
Össz.: 24
Ker.: 30
Pontszám: 54

Település: Gúta
Iskola: Nagyb.
Felkészítő tanár: Őri Márta
Jó: 5
Rossz: 4
Össz.: 26
Ker.: 30
Pontszám: 44

Település: Komárom
Iskola: EöAI
Felkészítő tanár: Szlanicska Kornélia
Jó: 4
Rossz: 1
Össz.: 25
Ker.: 38
Pontszám: 63

Település: Gúta
Iskola: II. RFAI
Felkészítő tanár: Holocsi József
Jó: 7
Rossz: 3
Össz.: 35
Ker.: 26
Pontszám: 61

Település: Hetény
Iskola: TLAI
Felkészítő tanár: Kocsis János
Jó: 3
Rossz: 1
Össz.: 21
Ker.: 38
Pontszám: 59

Település: Felsőszeli
Iskola: SZIAIÓ
Felkészítő tanár: Molnár Beáta
Jó: 5
Rossz: 3
Össz.: 24
Ker.: 27
Pontszám: 51

Település: Komárom
Iskola: Marianum
Felkészítő tanár: Balogh Claudia
Jó: 4
Rossz: 1
Össz.: 25
Ker.: 26
Pontszám: 51

Település: Gúta
Iskola: Nagyb.
Felkészítő tanár: Őri Márta
Jó: 4
Rossz: 5
Össz.: 21
Ker.: 20
Pontszám: 41

Település: Dunaszerdahely
Iskola: SZGYAI
Felkészítő tanár: Kiss Szilvia
Jó: 6
Rossz: 4
Össz.: 30
Ker.: 10
Pontszám: 40

Település: Gúta
Iskola: II. RFAI
Felkészítő tanár: Holocsi József
Jó: 4
Rossz: 6
Össz.: 20
Ker.: 12
Pontszám: 32

Település: Komárom
Iskola: Marianum
Felkészítő tanár: Balogh Claudia
Jó: 2
Rossz: 2
Össz.: 16
Ker.: 10
Pontszám: 26

A fejléc rövidítéseinek magyarázata:
Jó = ennyi jó választ jelölt meg a versenyző a feleletválasztásos részben
Rossz = ennyi rossz válasza volt a versenyzőnek a feleletválasztásos részben
Ezekből a pontszámot így számítjuk ki: 4 ∙ JÓ – ROSSZ + 10.
Össz. = ennyi pontot kapott a versenyző a feleletválasztásos részre
Ker. = a keresztrejtvényben szerzett pontok száma. (A jól beírt számjegyek kétszerese)
Pontszám = a az „Össz.” és a „Ker” összege
A döntőbe azok a tanulók jutottak be, akiknek az adatait pirossal szedtük.